Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lépjek túl egy hobbin/f...

Hogyan lépjek túl egy hobbin/függőségen, ami már nem okoz örömet? (Hosszú)

Figyelt kérdés

23/F.


Kb. 6-7 éves korom óta játszok videójátékokkal. Ezekkel nőttem fel, és kb. 16-17 éves koromig elég komoly függő voltam (napi 16-18 órákat is játszottam, amikor megtehettem (és általában nem foglalkoztam semmi mással, hogy megtehessem)).


Ezzel nőttem fel, és ezért úgy gondolom, hogy a személyiségem komoly részévé vált. Viszont 16-17 éves korom óta egyre inkább elvesztettem az örömet/érdeklődést a játékok iránt, lényegében kialakult egy a már drogokból ismert "tolerancia"; már egyetlen játék sem szórakoztat, sokkal inkább teher, amit úgy érzem, hogy csinálnom KELL, mert semmi más nincs, amit csinálhatnék.


Egy kényszerré alakult át, amivel csak elpocsékolom az időmet, majd bosszankodok hogy már megint nem csináltam semmit a szabadidőmben. Egyfajta "időhúzás", "ráérünk arra még" pótcselekvés, menekülési út. Nem tudok jobb magyar szót, talán az angol "procrastination", nem a szótári jelentéseiben, hanem a szó köznapi használatában fejezi ki legjobban, hogy mire gondolok. Halogatás, késleltetés, hezitálás, figyelemelterelés...


Ez olyannyira felfokozódott, hogy szinte már szenvedésként élem meg, mintha ennek a nyamvadt gép előtti széknek a rabja lennék; jelenleg is minden időmet a gép előtt töltöm, de most már még csak nem is játékkal, hanem mindenféle egyéb marhasággal (kapcsolattartás, random információ gyűjtés, hasznos és kevésbé hasznos videók bámulása, stb.), és még a játékkal kapcsolatban is csak "hezitálok", miközben az idő elszalad mellettem, és semmit nem csinálok.


Hogyan lépjek túl valamin, ami ennyire a részemmé vált, de már csak kényelmetlenség és ártalom?



2018. nov. 5. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Jön a karácsony: ajándékozd el. Akár ismeretlennek. A széket is, a játékokat is, a gépet is, mindent.
2018. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez már komoly függőség. Keress fel egy szakembert, hogy végre legyen életed.
2018. nov. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez az egyetlen dolog -- az érzelmi evésen kívül, amivel szintén küzdök --, ami elvonja a figyelmem a valóság silányságától és a kilátástalanságtól, és ami elveszi az élét annak a fájdalomnak, amit a szorongás/szociális fóbia okoz, és aminek hatására folyamatos egymásutánban csalódást okozok a családomnak.


Ez utóbbi szociális fóbia -- jóllehet nem egyedüliként -- azt eredményezte, hogy ott hagytam a Jogi Egyetemet, aztán a Szlavisztika kart, aztán a hegesztői szakmát, és most itt szenvedek a programozással, ami tényleg érdekelne, de rosszul vagyok ha csak arra kell gondoljak, hogy be kellene járnom. Egyetlen iskolában töltött nap után 3-4 napra van szükségem, mire megint el tudnék menni. Szeptember óta rendszeresen, hetente 1-2-3 napokat hiányzok.

Jelenleg épp át akarok iratkozni estire, de sejtem, vagy legalábbis attól félek, hogy onnan a következő lépés az lesz, hogy ezt is ott hagyom.


Mindennek ellenére, ami talán a legfurcsább, hogy nem gondolom magam gyenge embernek. Leginkább a totális érdektelenség és fizikai dolgok iránti nihilizmus jellemez... van egy dolog, ami érdekel és lázba hoz (illeteve az ahhoz kapcsolódó dolgok), de azok egyikével sem lehet még annyi pénzt sem keresni, hogy enni tudjak, arról meg már nem is beszélve, hogy bárkit eltartsak.

2018. nov. 5. 16:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, keress fel egy szakembert, illetve hogy próbáld valami más, általad hasznosabbnak ítélt cselekvéssel helyettesíteni a játékot. Csinálj magadnak programokat, hogy ne legyen időd játszani - ez persze szociális fóbia (?) mellett nem könnyű, de nem is lehetetlen. A programozás jó ötlet lehet, de például konditerem, úszás, futás - gyakorlatilag bármi, ami lefoglal, megtöri a gép előtt töltött időt.
2018. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy játékfüggőnek a programozás nem valami jó ötlet, mert az is a géphez köt, onnan meg már csak pár kattintás, és megint játszol...
2018. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
El kéne menned dolgozni egy-két évre így, ahogy vagy, különösebb végzettség nélkül. Az lehetetlenné tenné, hogy folyton játssz, emberek közé vinne, és motiválna is, ha megtapasztalnád, hogy milyen az élet valami segédmunkát végezve, hogy vedd komolyan a továbbtanulást.
2018. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Manapság az egyetem nem ingyenes... Ha azt otthagyta a játék miatt a munkát is otthagyná az nem lenne megoldás. Az a kérdés miért olyan negatív a világképe, mert ahogy írja ez neki menekülés, amíg nem változik ez hogy ezt érzi mindig találni fog valamilyen függőséget. Önmagában micsoda önleértékelés jog után hegesztést tanulni aztán azt is abbahagyni. Ne értsetek félre mindkettő hasznos, de nagyon különböző szakma, ez azt is mutathatja nem tudja mi érdekli igazán.
2020. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!