Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kik a bonyolultabb gondolkodás...

Kik a bonyolultabb gondolkodásúak?

Figyelt kérdés
Miért gondolod így?

2021. szept. 10. 22:11
A kérdező szavazást indított:
Nők
Férfiak
31 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Hány éves a kapitány?


Nem függ össze egy ember gondolkodásának bonyolultsága a nemével.

2021. szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nem nemtől függ de pl egy adhd-s bonyolultabban gondolkodik
2021. szept. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Adhd-s no vagyok, a szavazas alapjan akkor en extra bonyolultan gondolkodom😁
2021. szept. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nő vagyok, s nem voltam férfi, szerintem a férfiak. Vagyis, nem az, hogy bonyolultabban, hanem ponthogy egyszerűbben, de túl egyszerűen gondolkodnak néha, nagyon ilyen "szó szerint" és az agyam nők közti interakcióknál mindig megszokta, hogy keressem a mögöttes tartalmakat, fura hangsúlyt, utalásokat, átvitt értelmeket, pasiknál meg visszakérdezek, hogyan értette, mert az agyam 3 féle képpen lefuttatta, amit mondott az imént és néznek rám, hogy mi bajom van.
2021. szept. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az utolsó véleményét. Számomra a férfiak egyszerűen gondolkodnak, de annyira, hogy nem értem. Nekem az az egyszerűség bonyolult.
2021. szept. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A férfi agy más szerkezetű, mint a női agy. Sok kutatás van erről, sok könyvet is írtak róla. Tehát a kérdés nem hülyeség. Valóban vannak alapvető biológiai különbségek, még ha persze minden egyén más is.


A férfi agy direktebben problémamegoldásra orientált, emiatt jobban elkülöníti az egyes problémákat. A női ezeket jellemzőbben összekapcsolja. Ebből rengeteg (jó esetben mókás, rosszabb esetben konfliktusokhoz vezető) félreértés adódik.


Én férfi vagyok, ugyanakkor meleg is (valószínűleg emiatt az agyam is kissé más, mint egy heteróé, mindenesetre alapvetően határozottan férfi agyam van). Régebben, tizenévesen, majd később sokkal jobban kijöttem nőkkel, a férfiakat kissé korlátoltnak éreztem (valószínűleg azért, mert érzékeltem, hogy nem "kapcsolják össze" úgy a dolgokat). Ma már úgy érzem, hogy férfiakkal könnyebben szót értek. A nők sokszor túlkombinálnak dolgokat, ráadásul ezt a képességüket olykor kifejezetten manipulálásra használják. Férfinál elég elkülöníteni, hogy akkor most erről és erről beszéljünk, és akkor tényleg arról meg arról beszélünk. Nőkkel ez nem megy ilyen egyszerűen. :)

2021. szept. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%
Nők
2021. szept. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!