Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért az az általános elképzel...

Miért az az általános elképzelés az extrovertáltakról, hogy züllöttebbek és kevésbé intelligensek, mint az introvertáltak?

Figyelt kérdés
2021. szept. 10. 22:42
 1/8 Laylah ***** válasza:
99%
Nem hallottam még ilyet, de annak tudom elképzelni, hogy az extrovertáltak inkább partyarcok, szeretnek emberek közt lenni, szóval hajlamosabbak lehetnek buliból bevállalni dolgokat, az introvertáltak nagy része pedig szeret olvasni, ami sokat tesz hozzá az intelligenciához.
2021. szept. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Lehetséges, hogy csak én futottam bele ilyesmibe. Viszonylag sokszor találkoztam azzal az elképzeléssel, hogy egy introvertált többet gondolkodik, mint egy extrovertált, emiatt okosabb, többet olvas, otthon ül és ezért nincsenek káros szenvedélyei, az extrovertált meg eljárkál, ezért biztos több alkoholt is iszik, pörgős, ismerkedős, ezért felületesebb, kevésbé mélyebb beszélgetéseket folytat, ezért kevésbé elmés stb, nincsenek értelmes hobbijai, mert csak másokkal szórakozgat és hasonlók.


Lehet, hogy csak beleválogattam, de nekem az a tapasztalatom, hogy sok ember elítéli az extrovertáltakat és lenézi őket amiatt, hogy társaságban szeretnek feltöltődni.


De köszi a válaszod, van benne valami. :)

2021. szept. 10. 23:23
 3/8 Laylah ***** válasza:
100%

Abszolút extrovertált és abszolút introvertált ember nincs, ez nem vagy-vagy, hanem egy széles skála. Az introvertáltak sem csak otthon kuksolnak, ugyanúgy eljárhatnak (bár általában kevesebbet), viszont őket a szociális élet nem feltölti, hanem lefárasztja.

Én is introvertált vagyok, de régebben simán eljártam hetente legalább egy alkalommal a széles haveri körrel iszogatni, én is csináltam hülyeségeket, vállaltam be dolgokat, viszont nagyon szeretek egyedül is lenni, sőt, sokszor inkább egyedül vagyok a bármilyen kimozdulás helyett.

2021. szept. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez inkább egy skála, mint bináris dolog. Akkor inkább úgy mondom, hogy az inkább extrovertáltak és az inkább introvertáltak. :)
2021. szept. 10. 23:59
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem azért, mert a világunk az extrovertáltságot jutalmazza. Ha belegondolsz ezek az extrovertáltsággal azonosított tulajdonságok inkább pozitívak. A médiából is inkább az ömlik, hogy hogyan tud pl. egy introvertált nyitni a világ felé. Nah, és az elég eegyoldalú jutalmazó rendszer reakciójaként kialakulhatott az introvertáltakban ilyen kisebbrendűségű érzédből fakadó téves megítélés az extrovertáltak felé.

Én amúgy introvertált vagyok, de én nem utálom az extrovertáltakat, de már én is én is észrevettem ezt az introvertált ismerőseimen, hogy kicsit (néha nagyon) túlzásba esnek az extrovertáltak megítélésében. Csak ezt találtam oknak.

2021. szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én is találkoztam már ezzel párszor és nagyon nem szeretem ezt. Én introvertált vagyok, de amúgy én ezt nem tartom egy ilyen nagyon lényeges, kiemelendő tulajdonságomnak és nem érzem úgy, hogy ez határozná meg azt, hogy ki vagyok. Ha jellemeznem kell magam sem azzal kezdem, hogy XY vagyok, introvertált…. Nem annyira szeretek sok ember között lenni, szerepelni, mutogatni magam és alapvetően inkább csendesebb, nyugisabb, talán zárkózottabb is vagyok, de ez sem igaz minden introvertáltra és egyébként is ugyanolyan vagyok mint bárki más, vannak barátaim, van hobbim, valami érdekel, valamit szeretek, valami megy stb. míg más(t) nem, semmi extra. Viszont sokszor belefutottam már abba, hogy azt emberek azt gondolják, hogy hú hát én tuti valami nagy elme vagyok, nagyon okos és intellektuális és bölcs, nagyon tudatos, szemlélem és elemzem a világot stb., aztán azon is kiakadnak, ha megtudják, hogy pl. nem szeretek olvasni, mert ez nem összeegyeztethető a kis elképzeléseikkel :D Ez valamikor vicces, valamikor pedig inkább frusztráló, dühítő számomra. Jártam már úgy, hogy egy magát introvertáltnak valló lánnyal barátkoztam és rögtön meg is szakadt a kapcsolat mikor megtudta, hogy ja egyébként én nem olvastam azt a könyvet, nem vagyok “könyvmoly” és nem is gyűjtöm a könyveket, nem szeretnék vele színházba járni, nem szoktam verseket stb., írni… nagy csalódás voltam neki úgy néz ki.
2021. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
A celebek miatt
2021. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

5-ös írta le

kiegészítve azzal, amikor telibe szociofóbiások vallják magukról, hogy "hát én csak introvertált vagyok"

2021. szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!