Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valakiből nem nézik ki,...

Ha valakiből nem nézik ki, azt mondták, hogy nem lesz belőle semmi, válhat sikeres emberré? (Hosszú kifejtés. Csak az kattintson aki szeret olvasni. ) 17/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom rövidre fogni.:


Jelenleg 10. osztályos vagyok. Általános iskolában ritka pocsék jegyeim voltak, mivel kb semmi nem érdekelt, bár ez most sincs igazán máshogy. Olyan értelemben véve az alig érdekelt valamit, hogy szakemberek is leírták a papírra, hogy csak azt jegyzem meg igazán, meg azzal foglalkozok, arra tudok koncentrálni ami érdekel, hasznosnak találom (akár azért, mert ésszerűen megmondja valaki, hogy mire lesz jó, nem csak annyiról szól, hogy tanuljam meg, mert benne van a tanmenetben). Hü ye nem vagyok, de igazán agyas sem, viszont rengeteg fantáziával teli ötleteim vannak egészen kiskoromtól kezdve. Szeretek írni, olvasni, rajzolni... alkotni.


Na tehát, általánosban nem egyszer megkaptam burkoltan és nem burkoltan, hogy semmire nem fogom vinni az életben, és mivel tényleg nem sikerült kb semmit produkálnom, sikereket elérnem azokban az unalmakban amiket tanultunk, tényleg el is hittem. Azóta sok minden változott, családi körülményeket is, amik otthon nehezítették az akkori életemet és lelkemet egyaránt, és persze én is változtam, érettebb lettem. Szeretnék sikereket elérni, de még pontosan nem tudom, hogy miben. Azt oké, hogy író szeretnék lenni, de ahhoz még fejlődnöm, tanulnom és tapasztalnom kell. Tudom, hogy Magyarországon kb semmi esély arra, hogy a még számomra is ködös álmaimból éljek, mégis szeretnék hinni benne, hogy talán sikerülhet az országon belül maradva elérnem valamit... Persze ki tudja, lehet kiköltözök, bár a pocsék angol tudásommal semmire nem jutnék. Egyébként rengeteg minden érdekel. Szeretnék más nyelveken beszélni, rengeteg hasznos információt, tudást magaménak tudni. Szeretnék sikereket elérni azért is, hogy valahogy "visszaadjam" apámnak, aki felnevelt, azt a sok erőfeszítést amiket értem tett. Reálisan nézem apám egészségügyi állapota miatt, tehát nem jósolok neki 10-15 évnél többet, ezért magamat idegesítem és hajtom, hogy minél előbb érjek el végre valamit. Na meg, apámat nem nézve is nagyon görcsölök az egész jövőn, nem csak a több évvel később mi lesz kérdésen, hanem a következő éven, amikor vizsgázni fogok a szakmából amit tanulok, mert egyelőre ritka nehezen megy több ok miatt is, amellett, hogy alapból nem egyszerű. Szeretnék majd egy párt, egy társat, akivel aztán összehozunk egy lány törpicseket, akit becsületes nővé nevelünk, tehát egy kicsi, de boldog családot, amiben minden jóféle van, csak unalom nem.


Szerintetek akinek valamennyi esze van, még fantáziája is a fent leírt elképzelésekhez, az meg is tudja valósítani azt, azokat amiket kitűz majd magának, mikor pontosabb képe lesz? Lehet belőle valaki?


Egyébként tudom, hogy röhejes, már alapból a kérdés létrehozása billentyű koptatás, mivel nem az emberek szavai döntenek más sorsáról meg elhatározásáról, de mégis megrendült bennem valami, így csak kiírtam húsz perc gondolkozás után... Gondolok amit gondolok, de az nem feltétlen van összhangban a valósággal, hogy úgy is van e.



2018. dec. 30. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberek? :D Hagyjál már a hülyeségekkel. Ebben a korban eléggé és szerintem felnőttként is befolyásolható az emberi faj úgy általánosságban. Nehogy már más véleménye formálja az elképzeléseidet. Ezt még az ember szülei sem tudhatja, csak is Te fogod eldönteni, hogy mit fogsz kezdeni az életeddel, ők csak az iránymutatást adják.


Ha mindig mások véleményére adsz, akkor le fogsz csúszni, mert túl sok energiát vesz el az agyalás, és önmagadra már nem lesz elég időd és erőt sem.


Nem azt mondom, hogy ne hallgass meg mást, hanem fogadd be, ízlelgesd, emészd meg, de ne tedd magadévá, a saját gondolatoddá, ne formáljon át teljesen, vitasd meg saját elképzeléseiddel, de ne rendülj meg azonnal, ha éppen a saját véleményedtől eltérőt hallassz, hiszen az emberek előítéletesek legyen az felnőtt vagy "szakember".


Az meg nem egyértelmű, hogy azt jegyzi meg az ember, ami érdekli őt? Ez mindenkinél így van szerintem.

2018. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

17 évesen nem tudsz még mit kezdeni magaddal? Akkor én mit mondjak 21 évesen? Már nem vagy tan köteles, simán dolgozhatnál, hogy egy kicsit képben legyél a való élettel, vagy később szakmát is tanulhatnál OKJ tanfolyam is ingyenesen! Kezdj el agyalni, mi is akarsz igazán lenni és aszerint taposd az utad, ha egyszerre túl sokat vársz magadtól, úgy kételkedni is fogsz, hogy most én ezt akarom-e?

Ha gondolod irhatsz nekem? ott van legbelül benned csak nem veszed észre, együtt ki bogarásszuk, hogy mit is akarsz valójában!

2018. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először definiálni kéne, mit jelent számodra az hogy sikeres ember... Ameddig nem tudod szavakba önteni, addig ne reménykedj hogy sikeres leszel ÍRd majd meg privátban ;-)
2018. dec. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem is mondták, meg, hogy engem majd mindig kell irányítson valaki..

olyan emberek okoskodtak így akik azóta már majmolnának..feledd nekik!

2018. dec. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Nem azt fogom mondani, amit hallani akarsz, bocsi :/


Engem sem érdekelt szinte semmi középsuliban, de az egyik legjobb suliban kb. színötös voltam. És nekem az a véleményem, hogy aki rossz tanuló, (főleg középsuliban), az nem a lustaság miatt van, hanem az értelmi képességei miatt. Persze, tanulással lehet kicsit javítani a helyzeten, de akinek nagy az IQ-ja könnyen veszi az akadályokat, akinek meg nem, az kínlódik.



Az írói pályádról is lesújtó véleményem van. Az egyik legjobb barátomról el tudom mondani, hogy jó író lenne, ő egy zseni volt ilyen téren, sok témát beszéltünk ki együtt, és mindigis adtam a véleményére, viszont a magadfajta "művészlelkek" véleményét nem tudom komolyan venni. Hiába mondasz bármit is, ha nincs mögötte értelem. Szeretnéd ezt csinálni, de ezernyi ember jobb nálad. Te ha jó lennél ebből, már meglátszott volna.



Nem tudom hogy ki vagy, szóval közel sem biztos hogy igazam van, de azért kérlek gondolkozz el azon, amit írtam. Nem rossz indulatból osztottam meg veled a véleményem, azt szeretném hogy olyan célokat tűzz ki, amiket el is tudsz érni, hogy értelme legyen az életednek...!!!

2018. dec. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sikeres attól lehetsz sokmindenben, van olyan gazdag ismerősöm, aki nem egy agytröszt, és ezen kívül is sokmindent elérhetsz. De az írói pályával az a gond, hogy a legjobbak legjobbjai tudnak ebből megélni, és ez nem te vagy valószínűleg.
2018. dec. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!