Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak így?

Mit csináljak így?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok már(19 éves korom óta dolgoztam), covid óta ismét hazakényszerültem, elvesztettem a munkám, felmondtam az albérletet. Volt még megtakarításom, ami mostanra elfogyott. Tavaly folytattam egy abbahagyott egyetemi szakot, amit pénzhiány és szorongás miatt hagytam ott(öngyilkossági gondolatokig fajultak a dolgok). Egész jól ment online, sokkal kevesebb stressz ért. Átkerültem költségtérítésesre sajnos. Azt valahogy ki tudnám fizetni, de az albérletbe valószínüleg be kellene szálljanak max 20.000 forinttal és egyetem mellett nem tudnák dolgozni. Nagyon nehéz ez nekem soha nem kértem tőlük semmit, mióta azt vágta apám a fejemhez, hogy miattam nincs pénze.Most pedig rá vagyok kényszerülve a segítségükre, amit látszólag nem szívesen tesznek. A legidegesítőbb az, hogy semmi teret nem hagynak, még mindig úgy kezelnek mint egy 5 évest, mindenen veszekedünk, hiányzik a szabadságom, mindenben kontroll alatt tartanak, mindent tudni akarnak. De ha nem kérek kölcsön tőlük, nem folytathatom az egyetemet(utolsó év lenne). Az egyetem amúgy is felemészt reszketek, ha be kell menni, amúgy is szorongok, de így, hogy a szüleimtől kapnám a pénzt mégnagyobb a nyomás. Nagyon nehéz ez nekem, rengeteget sírtam már emiatt, nem akarok teher lenni senkinek, de másképp nem fog menni. Mit csináljak? Hagyjam megint abba? Akkor megint egy csalódás leszek mindenkinek. Senki nem támogat lelkileg, sokszor érzem úgy, hogy összeroppanok. Másrészt meg ott van az a nyomás, hogy nem értem el semmit, párkapcsolatom nincs, lakásom nincs, diplomám nincs.

(valószínüleg sokat segítene egy pszichológus, rengeteg lelki probléma gyűlt fel, viszont arra nincs keretem, és itt nem lehet diákhitelt kérvényezni)



2021. szept. 12. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy munkahely sokmindent megoldana.A sulit meg majd befejezed.
2021. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2%
Nemed?
2021. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
én szivesen beszélgetek veled ha gondolod, a helyzet nem könnyű elég kényes a szitu, mennyi pénzre lenne szükséged h kb végig vidd ezt a maradékot a sulibol?
2021. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a kettes és a hármas válaszoló ugyanaz.

Úgy tűnik némi ellenszolgáltatásért szívesen támogatna.

Igazából semmi közöm a dologhoz,ha a kérdező ezt a megoldást választja.

Viszont annyit mégis csak hozzáfűznék,hogy akár a kérdező, akár más elolvassa, hátha hasznos lesz.

Vannak emberek,akik szívesen segítenek másokon,mert egyszerűen így vannak összerakva.

És vannak,akik haszonszerzés reményében.

Ezek közül az emberek közül is vannak olyanok, akik megpróbálják ezt önzetlen segítségként előadni.

"Szívesen beszélgetek veled..."

Az ilyen ember a leggusztustalanabb számomra.

Aki a földön fekvőbe rúg bele,aki az óvodást, nyugdíjast löki fel,aki a vakot veri át.

Egy ember,aki lelkileg a padlón van a helyzete miatt,annak szerinted az kell ,hogy a pénzeddel még lejjebb küld a gödör aljára??

Hogy utána miattad legyen még rosszabb helyzetben?

Persze előadod a kedves, önzetlen embert,meg a nem úgy gondolom,én csak segíteni akarok!

Kevin Carter készített egy fotót még a 90es évek elején,pulitzer díjat kapott,a címét szándékosan nem írom le,akit érdekel megkeresi,ha nem ismeri.

Ez a kép jut eszembe az ilyen segítő szándékú emberről.

2021. szept. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!