Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 23 éves lányként őrült gondola...

23 éves lányként őrült gondolatok teszik tönkre a napjaimat. Ha épp ilyen gondolatok járnak a fejemben, hogy gondoljak rá másként?

Figyelt kérdés

Lehet ertelmetlen a kerdes, de ugy erzem becsavarodok.

Egyszeruen allandoan azon har az eszem, hogy mi ertelme elni? Es hogy mennyire szornyu pusztitast vegzunk mi, emberek, ezen a bolygon.

Ezek megkeseritik a minden napjaimat, egy fiatal lany vagyok, de egyszeruen megorulok ettol.

Ilyen dolgok jarnak a fejemben (nehany pelda):



• ma a zoldsegesnel vettem par dolgot, en mindig egy ujrahasznalhato textil zsakot hasznalok, hogy ne kelljen feleslegesen muanyagzacskot pazarolnom. Elottem egy kozepkoru no allt, aki nem viccelek, minimum 20-25 fele zoldseget/gyumolcsot vett, mindet egyesevel muanyag zacskoba. Legszivesebben leuvoltottem volna a fejet, nagyon felhuztam magam, es sirhatnekom tamadt, mert tudom, hogy ez csak EGYETLEN egy vasarlo volt, az a bolt meg MINDEN nap nyitva van, szazaval jarnak oda es hasznalnak muanyag zacskot.


•ahogy mentem haza, lattam egy idos nenit. Nagyon meg volt gorbulve a hata, es ilyen egeszen lehajolva, feloldalasan ment. Sirhatnekom tamadt, mert ugy erzem, mi ertelme az eletnek igy? Egyszer mindenki ide jut? Ez borzaszto….



•epp fogat mosok. Kinyitom a csapot. Es arra gondolok, hogy mennyi lehet meg a vizkeszlet a vilagban. Mi ertelme az eletnek, hiszen x ev mulva mar tiszta viz sem lesz a bolygon?


Meg millio peldat tudnek sorolni. Nagyon elkeserit a dolog. 23 eves lany vagyok, es ugy erzem oriasi a feszultseg bennem emiatt.

Milyen szakemberhez forduljak?

Vagy hogyan valtoztassak ezen a gondolkodas modon??


2021. szept. 18. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Klímaszorongó vagy (többek között). Keress egy jó pszichológust mert ez egyre durvább lesz kezeletlenül.
2021. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Ezzel én pszichológushoz mennék, főleg ha mások fejének leordítása is közel van már. A te igazi problémád nem a műanyagzacskó meg a vízkészlet.
2021. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
98%

A mai fiatalok többségét jellemzi az öko/klímaszorongásnak nevezett pszichológiai betegség. Ajánlom, hogy olvass utána, vagy keress olyan embereket akik ezzel élnek / ilyen emberekkel foglalkoznak. Ha úgy érzed, hogy tényleg átjárja a mindennapjaidat a szorongás, és mindenben a jövő pusztulását, az élet értelmetlenségét látod akkor szerintem az a legjobb ha elmész egy pszichológushoz. Nagyon sok tippet tudnak adni, hogy hogyan vonatkoztass el ezektől a dolgoktól.


Sajnos én ebben nem igazán vagyok jártas, így inkább nem szeretnék fals tanácsot adni neked vagy trükköt, hogy hogyan vészeld túl.

2021. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam hasonlókra gondolni, de olyankor megpróbálok nem ezen pörögni, mert úgysem tudok változtatni. Vízre sokszor gondolok én is, bosszant a szemetelés, az erdőirtás. Mikor látom a sok kivágott fát, szinte szó szerint fáj a szívem.

Azt hittem, csak én vagyok ilyen "hülye".

2021. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalokra jellemző, hogy szeretnék megváltoztatni, jobbá tenni a világot. Sajnos úgy néz ki, eléggé tönkretette az emberiség a földet ahhoz, hogy akár kipusztuljon az élet.

Ha ezen idegeskedsz, azzal nem segítesz rajta. Tedd meg a közvetlen környezetedben, ami tőled telik, ahogy meg is teszed, de ennél többet nem érdemes vele foglalkozni.

Annyi szép dolog is van az életben, a világon, inkább ezekre koncentrálj, és légy hálás minden jó apróságért.

2021. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek kényszergondolatok, amiken egy megfelelő szakember tud segíteni.
2021. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%
pszichológus, pszichiáter, az ártatlan emberekkel való üvöltözés vágya eléggé ön- és közveszélyes hobbi, egyrészt zaklatod a többi embert, másrészt mi lesz veled, ha valaki nagyobb és/vagy agresszívabb valakibe támad majd kedved belekötni?
2021. szept. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen súlyos a klímaszorongásod, akkor lehet, hogy érdemes lenne szakemberhez fordulni.

Az élet végessége miatti szorongásra nem tudok mit mondani sajnos, az időnként engem is elfog.

A klímszorongásra igen, azzal kapcsolatban engem az nyugtat meg, hogy egész egyszerűen nem rajtam múlik. Persze, nem kell pazarolni, de ezzel mindent megtesz az ember, ami reálisan elvárható tőle. Egész egyszerűen az energiaigényünk jelenleg fenntarthatatlan módon kerül előállításra, ezen viszont a normális élet keretein belül sajnos nem fog tudni senki változtatni. Persze, majd ha egyszer lesz saját házam, lesz normális szigetelés, napkollektor, meg hőszivattyú, de a technika jelenlegi állása mellett sajnos az sem sokkal több szépségtapasznál. Pláne, amikor munkában mondjuk látom, hogy milyen környezetbarát nagydízelei vannak a cégünknek, ami motorolajból eszik meg hetente 100 litereket, dízelből meg több tíz köbmétereket. Szóval engem ez a tehetetlenségérzés az, ami természetesen zavar, de egyben valami furcsa módon meg is nyugtat. 25/F

2021. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Am te normálisan gondolkodsz, csak az a baj hogy az emberek nagy része meg nem fogja fel hogy mit tesznek a környezetükkel. Kb hét éve én is szorongok emiatt, és igazából csak várom hogy eljöjjön a kínkeserves halál. Ajánlom megnézni a dark waters című filmet mindenkinek, jó szórakozást
2022. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!