Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Orvosok, orvostanhallgatók!...

Orvosok, orvostanhallgatók! Éreztétek úgy magatokat felsőbb években/ végzés után hogy alkalmatlanok vagytok?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, úgy érzem soha nem leszek alkalmas arra hogy orvos legyek. Éreztetétek ti is így magatokat?

2021. szept. 18. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Miért érzed magadat alkalmatlannak? Vagy miben? Tudásban? Vagy lelkileg? Empátiában?
2021. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok orvos, de szerintem mindenki érez így. Ez segít alázattal lenni a szakma iránt. A vizsgákon eldöntik, hogy csinálhatod e a munkát, de a gyakorlatban dől el, hogy alkalmas e rá az ember.
2021. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 minden szempontból ezt érzem..
2021. szept. 18. 18:23
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Hogyne. Ezen mindenki átesik, amolyan életkezdési válság.


Majd rezidensként kicsit jobb lesz. Ha nem, akkor is jobban el tudod majd dönteni, hogy melyik irány való neked.

2021. szept. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Imposztor szindroma?
2021. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak most felvételizek az orvosira, de ugyanígy érzek. Teljesen biztos vagyok benne, hogy ezt szeretném csinálni, de jellemzően rászorongok és attól félek, hogy nem leszek elég jó, nem leszek rá képes, mi van ha nem is érdekel?
2021. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes érzés, és sokkal jobb, mint az, ha valaki azt hiszi, a 6 év zömében elméleti oktatás őt már önálló munkára alkalmas orvossá tette. Rezidensként jobb helyeken még fogják a kezed, és nem is adnak teljes felelősséget, szakorvos felügyelete mellett dolgozhatsz csak. Ezekben az években fogod gyakorlatban, csinálva megtanulni igazán azokat a dolgokat, amik neked majd valóban kelleni fognak.
2021. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Elsőéves vagyok, így az első vizsgaidőszakomat is most próbálom túlélni. Nos, nekem már most végig ez jár a fejemben.
2022. jan. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!