Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erősen a végzés felé járó...

Erősen a végzés felé járó egyetemi képzéssel érdemes már szakterületi állást keresni? Vagy az lesz az első kérdésük-diploma hol van?

Figyelt kérdés

Ugye utolsó félévben vagyok mindennel kész ami a tárgyakat illeti, de államvizsga és diploma még odébb van, mert csak 22. januárbna zárózok.

Érdemes már állást keresni szakterületen?


nem az lesz az első kérdésük hogy MIKOR végzett? Per pill nem végeztem...


ha meg beírom hogy „folyamatban“ levő egyetemi tanulmányok az meg nagyon riasztó lehet mert az éveket is jelenthet. Aki most kezdett egy osztatlant, annak a folyamatban levő tanulmányok jelenthetnek 5 évet is.

De regényt se írhatok a jelentkezésbe hogy folyamatban de már csak fél év van hátra mert stb...


2021. máj. 23. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"[...] a folyamatban levő tanulmányok jelenthetnek 5 évet is."


Ezt nagyon egyszerűen ki tudod küszöbölni önéletrajzban úgy, hogy a mettől meddig részhez odaírod zárójelben, hogy "várható befejezés".

2021. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szépen odaírod, hogy mióta tanulsz az adott szakon. Ha olyan végzettséggel mások is vannak a cégnél, tudni fogják, hogy kb hol állsz a tanulmányaiddal, hidd el. + amit az 1-es írt, igen jó megoldás.


Én azt javaslom, ha az idődbe belefér mondjuk egy félállás, és nem hátráltatna a tanulmányaiddal való haladásban, mindenképpen keress szakmai melót. Gyakornoki helyek pont erre vannak, hogy kezdő, végzettséggel még nem feltétlenül rendelkező alkalmazottat fel tudjanak venni. Végzés után elhelyezkedésnél nagy előny, ha tudsz releváns munkatapasztalatot felmutatni, meg tényleg sokat lehet vele fejlődni szakmailag, hogy benne vagy, csinálod, látod, hogy élesben hogy megy, még ha alapszintű feladatokat is bíznak rád eleinte, mert a "való világ" azért egészen más (az én szakmámban legalábbis biztosan), mint amit az egyetemen tanítanak :D

2021. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán. Én már 2 éve a "szakterületemen" dolgozok, de csak most ősszel lesz diplomám
2021. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne te akard kitalálni, hogy mi gondolnak majd...

Keress gyakornoki helyet, vagy pályakezdő pozíciót.

Az önéletrajzba beírod, hogy folyamatban van, és azt is, hogy mikor fogsz végezni. Akár zárójeles megjegyzésként bele is írhatod röviden, hogy 40 órás munkavégzést nem gátolja.

2021. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!