Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj, ha szerintem gyereket...

Baj, ha szerintem gyereket csinálni egyáltalán nem teljesítmény?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan odadobják tényszerűen, hogy ők már elértek valamit az életben, mert házasok és/vagy van x gyerekük. Szerintem ez önmagában nem teljesítmény, nincs benne semmi, amire egy egészséges akármilyen ember ne lenne képes. Az én elismerésem az adott házassági minőségétől függ és attól függ, milyen felnőtt lesz abból a gyerekből. Az nem igazán érdekel, ha valaki önként a nyakába vesz valamit, amivel kapcsolatban teljesíti a jogi kotelezettségeit és csak annak a munkáját tudom ezzel kapcsolatban elismerni, akinek a gyereke már felnőtt annyira, hogy meg lehessen ítélni, milyen felnőtt lett és mennyire hasznos a társadalom számára.


Velem van a baj, hogy nem tudok olyan sikerként tekinteni a gyereknemzésre, mintha valaki vagy valakinek a gyereke egy komoly végzettséget vagy munkát szerez vagy bármi érdemlegeset, esetleg közérdekűt letesz az asztalra? Vagy akár csak egy lelkileg egészséges, jólnevelt gyereke legyen, arról még el is hiszem, hogy annyi munkát fektetett bele, mint az, aki másban sikeres. Hiszen simán lehet, hogy valakinek a gyerekétől csak arra futja, hogy romboljon és szipolyozzon és annyi erővel foglalkozhatott volna értelmesebb dolgokkal is... Hiszen mennyi ilyen felnőtt van, aki csak van. Nem inkább a nevelésbe tett munkát kellene elismerni?


2021. szept. 21. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azok verik magukat ilyen "eredményre", akiknek ennyire futotta. Szóval valóban nem teljesítmény.

A nevelést viszont nem fogod átlátni idegenként, ez sokkal bonyolultabb annál, minthogy a gyerek mit fog elérni a későbbiekben, szóval ezt a részét is elengedném. Ne a gyerek legyen a cél, és ne is az legyen az önmegvalósítás útja, mert azzal mindenki pórul jár.

2021. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően egyetértek veled, két kiegészítéssel:

1. Azzal is van munka, hogy valaki egy normális párkapcsolatba rendes körülmények közé gyereket csináljon/szüljön. Ugye egy kapcsolat nem magától érik meg a gyerekekre, ezért tenni kell, hogy normálisan működjön. Meg ugye megteremteni a feltételeket, hogy ne egy félszobás lakásba szülessen három gyerek, hanem ugye a normális előfeltételeket. (Persze mindig történhet valami, ami hazavágja a legbiztosabb helyzetet, de értelmes emberek nem szülnek a semmire.)

2. Szubjektíven lehet valakinek az elsődleges célja, hogy legyen családja, szerető férje/felesége, akivel harmonikusan nevelgetik a gyerekeket. Ha ez megvalósul, akkor a saját maga szemében már elért valamit, még akkor is, ha a gyerek épp tegnap született. Persze ez nem objektív, ezzel dicsekedni hülyeség, de akkor is ad egyfajta elégedettséget.

2021. szept. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Az hogy valaki ennyire büszke erre, az egy elég arrogáns hozzáállás, ugyanakkor lehet, hogy tényleg annyi munkát tett bele a gyerekeibe, hogy megérdemli az elismerést.
2021. szept. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem baj , ahogy mondod azt bárki tud!
2021. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Én már hányok ettől az egésztől,főleg amikor tele rakják a falat a gyerekükkel facebookon,már elmegy a kedvem az egésztől...amúgy tényleg nem nagy teljesítmény.
2021. szept. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Gyereket "csinálni" nem nagy teljesítmény. Egy gyereket emberré nevelni, na az már igen.
2021. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nehezebb dolog egy gyereket tisztességesen felnevelni, minthogy csak egyszerűen teherbe esni, de azért azt se felejtsük el, hogy vannak olyan párok, akik nagyon hosszú ideje próbálkoznak, nagyon kicsi az esély arra, hogy valaha is lesz gyerekük. Amikor pedig végre összejön nekik, leírhatatlan az a boldogság, amit átélnek, azt sem tudják, hogy hirtelen kivel közöljék az örömhírt, legszívesebben megosztanák az egész világgal. Azt is megkockáztatom, hogy lehet, fárasztó lesz nekik a nevelés, de ezek után mégis egy gyerekjátékként tekintenek majd rá. És akármennyire igyekszünk jó szülők lenni, egy értelmes gyereket nevelni, sosem tudhatjuk biztosan, hogy az a gyerek felnőtt korára valójában milyen személyiség lesz. Szóval itt elpocsékolt időről szó sem lehet, ugyanis amikor azt a kisbabát a kezünkbe vesszük, egyáltalán nem tudjuk, hogy mit vállalunk. Az majd idővel fog kiderülni.
2021. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3%
Na, látom össze fújta a szél😂
2021. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem

Latod mennyi c gyerek szuletik

2021. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért szerintem teljesítmény, bár többre értékelem egy gyári munkás teljesítményét, mint egy x gyerekkel foglalkozó "szülőt".
2021. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!