Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik lenne a legjobb külföld...

Melyik lenne a legjobb külföldi lehetőség ezek közül?

Figyelt kérdés

Mindenképpen szeretnék majd picit huzamosabb időt külföldön tölteni, hogy kipróbáljam magam, több mindent megtapasztaljak, használjam a nyelvtudásom (inkább csak angol), új embereket ismerjek meg stb., de nem tudom melyik lenne erre a legjobb lehetőség ezek közül vagy ha tudtok mást ajánlani (azt nem tartom reálisnak, hogy pl. csak úgy kimenjek külföldre dolgozni, tanulni egy teljes képzés erejéig vagy gyerekekre vigyázni).

Campleaders - Ez egy nyári program, így talán ez kavarna bele legkevésbé a tanulmányaimba és akár még a jelenlegi képzésem (végzős vagyok és egyelőre nem tudom hol tanulok tovább) alatt is jelentkezhetnék. USA, ahová mindig szerettem volna egyszer eljutni és más módon valószínűleg nem lenne rá lehetőségem. Egész kedvező anyagilag, hiszen maga a program díja összesen kb. 200 ezer forint körül van és fizetésképpen kapsz 1050-1300 dollárt. A tábor befejeztével még van némi időd utazni is. Amit hátrányának érzek az az, hogy mivel egyedül mennék ezért valószínűleg macerásabb lenne (mármint itt főleg az utazás részére gondolok, hiszen egyedül vagy random emberekkel kevésbé kiszámíthatóbb és többekkel együtt könnyebb, biztonságosabb is mindent megtervezni, utazni, megoszlanak a költségek stb.), nekem inkább csak a support staff pozíciók (konyha, mosoda, takarítás stb.) jöhetnének szóba és nem vagyok hozzászokva a gyerekekhez.

Erasmus tanulmányi mobilitás (plusz vannak még hasonló programjai az egyetemnek) - Ez ugye azt jelenti, hogy a képzés alatt egy (vagy több) félévet egy külföldi egyetemen tanulsz. Én már végzős vagyok, így a jelenlegi képzésemen ez már nem jöhet szóba. Ami miatt eddig nem jelentkeztem az az, hogy nem nagyon voltak róla pontos információim és túl sok volt bennem a kérdés (jellemzően az utolsó pillanatokban tartották a tájékoztatókat, amik nem is voltak túl informatívak, inkább csak promózták a programot), nem egyszerű minden szempontból passzoló úticélt találni (képzés, nyelv, hely), elég sok pénzt igényel (jár ugyan ösztöndíj, de én mindenkitől azt hallottam, hogy az nagyjából semmire sem elég és mélyen a zsebedbe kell nyúlni, hogy kifizesd a lakhatásod, közlekedésed, kajád stb. és akkor még nem voltál kirándulni stb. sehol), nehéz összeegyeztetni az itthoni tanulmányaiddal (csúszás nélkül ugye). Ami viszont előnye lenne az nyilván az, hogy ott is kipróbálhatod magad, megismerhetsz embereket, szoktak lenni közös programok, világot látsz stb., mindezt alapvetően egyetemi környezetben.

Erasmus szakmai gyakorlat - Ez azt jelenti, hogy a képzés során/után (tehát ez is rugalmasabb és akár még erre is lenne lehetőségem a jelenlegi képzésemen, miután lediplomáztam) egy külföldi országban teljesíthetsz szakmai gyakorlatot. Ezzel viszont az a problémám, hogy a tanulmányi mobilitáshoz képest ismételten elég sok pénzbe kerül az ösztöndíj mellett, itt már kevésbé vagy egy közösség része (mármint itt dolgozol egy munkahelyen, míg egyetemre járva sokkal több kapcsolatod van a többi hallgatóval, külföldiekkel stb.) és fogalmam nincs milyen szakmai gyakorlatra mehetnék (nyelvszakos vagyok, ugye itthon a képzésnek nem része a szakmai gyakorlat és nem tanulunk semmiféle specifikus, gyakorlatban is alkalmazható dolgot).

ESC önkéntes programok - 2 hónaptól egy évig terjedő időtartamra kiutazhatsz külföldre önkéntesnek. Szimpatikus, hogy kevésbé kötött (tehát nem kell aggódnod a tanulmányaid miatt, kisebb a felelősség, többféle program van elég sok országban), elég multikulti és fiatalos hiszen külföldi önkéntesekkel együtt laksz, dolgozol stb., anyagilag egész kedvező (biztosított a szállás, támogatott a közlekedés és a helyi nyelv tanulása, van biztosítás, kapsz költőpénzt is). Viszont ehhez ugye kell több összefüggő szabad hónap, de elég kiszámíthatatlanok a lehetőségek (éppen hol milyen lehetőség adódik, mennyi időre) és így nehéz tervezni.


2021. szept. 23. 10:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!