Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos, hogy egy...

Miért olyan fontos, hogy egy fiatal kövesse a napi híreket?

Figyelt kérdés

A családom rögeszméje, hogy nekem "fogalmam sincs, mi történik körülöttem", sokáig nem követtem a magyar politikát, közéletet napi szinten, most a munkám miatt egyszerűen muszáj tájékozottnak lenni, de én úgy érzem, hogy ömlik rám a negatív információ és miért kell nekem ettől szenvedni, ezalatt megroppanni. Örülök, hogy eddig nem így tettem, így legalább eddig jobb hangulatban teltek az évek. Miért kell egy gimnazista-egyetemista fiatalt (16-23 éves) a világ nagy gondjaival terhelni?

Nem a globális felmelegedésre gondolok, ami ellen ő is tehet kis lépéseket, hanem pl. a közigazgatásra, a korrupcióra, a pénzmosásra, az állami szervek és intézmények funkcióira stb.

Ha valami nagy dolog történt, vagy valami közvetlenül rám is kihatott, akkor az nyilván hozzám is eljutott, kb. heti 1-2 hír, de nem mentem bele a részletekbe, hogy ki kicsoda, hallottam pl. hogy van olyan politikus, hogy Varga Mihály, de nem tudtam, hogy ő mit csinál vagy ki ő, mi a feladata.

Szerintem nem érdemes felesleges stresszel nyomasztani magunkat. Miért várják ezt el, miért nyomasztottak ezzel annak ellenére, hogy mondtam, hogy ezzel hagyjanak?



2021. szept. 29. 14:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Én se követem. Pedig felnőtt vagyok. Kövonalasan tisztában vagyok a dolgokkal de inkább kerülöm minthogy mindig aktualizáljam a tudásom. Van elég problémám így is, nem még azt olvasgatni hogy "ölik" egymást az emberek a világban.
2021. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Az oregek nagyresze vmiert a politika megszállottja. Komiznak is minden hir ala rendesen. Szijjártó igy, Karigeri ugy.. ezert ilyen megkeseredettek, hiába foglalkoznak ezzel ha változtatni nem tudnak rajta..
2021. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem is jót tesz a mentális egészségnek ha kihagyod a politikát meg a híreket. Hozzám is csak az öregektől jut az infó, de akárhányszor meghallom, már megy fel bennem a pumpa és nem is csak az a baj, hanem az életkedvem is teljesen elhagy. Alap dolgokat tudok, de a saját érdekemben nem kell több infó. Úgyis csak a gyűlöletkeltés megy egymás ellen, az meg csak nekem árt.
2021. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
57%
A hírek nem azonos a politikával.
2021. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

"A hírek nem azonos a politikával."


Valóban de a hírekben is mit lehet csak hallani? "megölte... elütötték.. . feldarabolta.. . öngyilkos lett... xy hazudott stb. Lelki nyomorék lesz az ember a hírektől lassan.

2021. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
46%

ezért tart itt az ország, mert ennyire érdekli ezt a generációt, hogy ki zajlik körülötte

négy évente lenne esélyünk változtatni, de a húgyszagú öregek döntenek a jövőnkről helyettünk, mert ti csak a telefont nyomjátok, és az ég akár le is szakadhat, az sem érdekel

2021. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%

"Miért kell egy gimnazista-egyetemista fiatalt (16-23 éves) a világ nagy gondjaival terhelni?"

Mert abban a világban él.


"Nem a globális felmelegedésre gondolok, ami ellen ő is tehet kis lépéseket, hanem pl. a közigazgatásra, a korrupcióra, a pénzmosásra, az állami szervek és intézmények funkcióira stb."

Ezek ellen szintén tehet. Pl. ha tudja, hogy ki mit csinált, akkor tudja, hogy kire nem kellene szavazni.

Ha nem vagy tájékozott, akkor simán leszavazol a korrupt személyre is, mivel nem hallottál arról, hogy korrupt.


"Szerintem nem érdemes felesleges stresszel nyomasztani magunkat."

Szerintem meg hosszútávon sokkal károsabb, ha leszavaznak a rossz jelöltekre és így megkárosítják a jövőjüket.


"Miért várják ezt el, miért nyomasztottak ezzel annak ellenére, hogy mondtam, hogy ezzel hagyjanak?"

Mivel az embernek kötelességei is vannak.

És azzal, ha te tájékozatlan vagy és így döntesz kérdésekben nem csak saját, de más életének is árthatsz.

2021. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%

Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel. Páromtól szoktam idpnként hallani dolgokat a közéletről, de én magam nem követem. Ha nagy ritkán leülök a tévé elé és odakapcsolok valamelyik híroldalra, egyből ömlik rám a sok negatív történés a világban, vagy az országunkban, és szabályszerűen érzem, hogy az összes életkedvem elszáll. Nem érzem, hogy erre szükségem lenne, és nem akarok olyan megkeseredetté válni, mint az idős emberek nagy része az országunkban.

Van egy életem, van mivel foglalkoznom, és ahogy írták is, a mentális egészégünknek is jót tesz, ha nem foglalkozunk annyit a hírekkel, én is ezt érzem.

2021. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
0%
Nem fontos....xd
2021. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
41%
A politika alap dolog, mert formálja a mindennapjainkat, viszont a forrás se mindegy (szemszögek vannak és szájízek).
2021. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!