Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akiknek azt jósolták, hogy...

Akiknek azt jósolták, hogy semmire nem viszi, aztán mégis! Hogy történt? Akik régen rosszat jósoltak, megtudták, hogy jól megy?

Figyelt kérdés

Általánosban négyszer pótvizsgáztam, utána egy évem kukába ment az első szakmai iskolámban, mert lelkileg terrorizáltak a suliban és a gyakorlati helyen is, azt követően évben megjártam 2 szakiskolát, egyik helyen egy hónapot töltve (nem ment, nem tetszett a szakma, osztálytársak ugyanúgy szerették cseszegetni a csöndes lányt), végül köszöntem szépen, négyesre raktam le azt a szakmát normális közegben, ami az első suliban bukás lett, és a gyakorlaton is nagyrészt szapultak, míg az új helyen értékelték az igyekezetet, és nem várták el, hogy rögtön végzett gondozó legyek, aki 2 perc alatt végez. Az érettségit már általánosban nem nézték ki belőlem, most pedig, bár még csak tanulok rá, idén lesz, nem tűnik sötét jövőnek az eredmény. Egyre gyakrabban jutnak eszembe azok az emberek, akik már előre lehúztak engem. Akik szerint az általános, se az érettségi nem fog menni, akik szerint a szakmát se fogom letenni (mondjuk az tényleg csak rosszindulat volt, nem voltam rosszabb senkinél, sőt... nem kerültem soha a munkát, elvégre tanulni mentem, nem elbújni az egyik emeleten telefonozni. A szavakra visszagondolva, már nem is igazán jóslatnak meg mély sértésnek érzem, ami elszomorít, hanem csak üres sértésnek, ami nem pereg le teljesen, de alig van belőle valami.


Messze még a vége, csak eszembe jutott, hogy milyen szívesen suhannék el a régi tanárok előtt, akik hozzám vágták a mindenséget is gyerekként és szinte gyerekként, kiskamaszként. Nem tudom, miért van ez, nem mondható el rólam, hogy így "kárörvendek", hiszen nekem jó, őket hidegen hagyja, nevemre se valószínű, hogy emlékeznek.


2021. okt. 2. 12:03
 1/4 SAMSEPIOL válasza:

Szia! Alsóban nagyon jó tanuló voltam, nem véletlenül mentem 8 osztályos gimnáziumba. Hatodik osztályban megkaptam életem első év végi kettesét ( ha valakit durván elért a lázadó kamaszkor, akkor az én vagyok). Hetedikben már három bukásom volt félévkor, év végére kijavítottam, nyolcadikban ugyanez. Szartam az egész világra, és ezt az életérzést egyébként azóta is visszasírom. Az egyetlen bökkenő az volt, hogy én magam tudtam, hogy egyértelműen kiemelkedek szellemileg a kortársaim közül, amit természetesen nehéz volt bárkinek is elhinni a jegyeim alapján. Nem hogy elhinni nem tudta senki, de a tanáraim módszeresen hülyének néztek, és megkaptam például azt is, hogy én még egy szakmát sem fogok tudni elvégezni, nemhogy az érettségit. Kilencedik év elején (október körül) eldöntöttem, hogy iskolát váltok, és elmentem egy szakközépiskolába egy másik városba. Nem szerettem, így fél év után elmentem egy szakiskolába (innen is köszönöm a szüleimnek, hogy támogattak, és elfogadták, hogy bizony a kilencedik osztályt három különböző iskolában végeztem el). A szakiskolát végig ötösökkel, egy százalék híján ötös szakmunkás vizsgával végeztem. A gyakorlati helyemre fel is vettek volna, mert elég jól ment a szakma, de eldöntöttem, hogy elmegyek egy két éves érettségi képzésre. Négyes átlagú érettségivel felvettek a tanítóképző főiskolára. Jelenleg egy félévem van hátra, és január óta dolgozom tanítóként. A következő cél az, hogy tanár legyek, ez az 5 éves tervem része.

Kis város, szóval a genyó tanáraim valószínűleg tudnak róla, hogy vittem valamire. Elgondolkozom sokszor, hogy eléjük kéne állnom, hogy ők a pedagógus HIVATÁS szégyenei, és én sosem leszek olyan, mint ők.

De hagyom a picsába.

2021. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze én maximum jó szak ember lehetek-általános iskola.

Középiskola- az érettségivel ne is próbálkozzak.

Érettségin magyarból oklevelet is kaptam, majd a diploma után pont nem érdekelt, hogy olyan tanárok mit magyaráznak össze akik kevesebbet keresnek mint egy gyári munkás.

Persze szakmán a legtöbb tanár anno felmagasztalta az egóm eléggé, mivel tanulás nélkül túl könnyű volt.

2021. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Unokahugomnak 9 osztálya van

Lopott, nevelőszülőknél is volt, később rengeteget ivott.

16 évesen 42 éves párja lett, 3 gyereket szült neki. Az elsőt 17 évesen. Most 25 éves. Megpályázta a kezdő vállalkozók támogatását a munkaügyiben és elinditott egy takarító céget.

Iszonyat sokat keres vele.

Páromnak 8 osztálya van. Elvitte a drog és az alkohol. 30 évesen jött meg az esze. Most 35 éves. 18 éves korától pokerezett hobbi szinten. 30 évesen mikor végre össze szedte magát, nagyobb versenyekre is nevezett, 2 éve nyert 5000 eurót az unibeten. Abból indította el az autómosóját.

2021. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
ha elvitte a drog és az alkohol hogy jött meg ez esze?
2021. okt. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!