Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen stresszesek az emberek ?

Figyelt kérdés
Sokat hallom, hogy külföldön nem stresszes ennyire az élet. Ez miért van ? Csak a pénz ? Mert a görögök spanyolok olaszok sem egy stresszes nép pedig nem élnek olyan jól mint a németek vagy svédek
2021. okt. 3. 14:46
1 2
 1/16 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
81%

Talan, hogy fele annyit keres oraberben egy atlag magyar, 2x annyi munkaert, mint egy sved?

Itt telen muszaj vagy kifuteni a hazat, nem elsz a nagyvilagba, mint a gorogok, akiknek kb annyi eszuk is van, mint a se.gem.


Ezt ugy mondom, hogy en joletben elek, de ami idehaza megy, meg szerintem is gyalazat.

Van egy alberletem, amit kiadok, de kb osszes ismerosomnek problema a ho vegi etkezes is, ugy, hogy semmi xarsagra nem koltenek....ez nagy baj.

2021. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Nézzük csak az oktatási rendszert és munkahelyeket
2021. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Számomra a munkakörülmények okozzák a legnagyobb stresszt.

Itt Mo.-n simán dolgoztatják az embereket folyamatos 3 műszakban vagy akár napi 15-18 órákat (lásd mezőgazdaság). Ahol én melóztam annó ott volt olyan, hogy 20 órát voltam talpon, más lehetőség közelben sem volt (a közmunkán kívül).

3 szakmám van. Sose kaptam lehetőséget egyikben sem, mert rossz helyre születtem. Itt nincsenek lehetőségek. A magyar vállalkozónak 20 éves fiatal kell 40 éves tapasztalattal.

2021. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az első írja. Dolgozol napi 10 órát úgy, hogy éppen elvagy belőle. Kevés a pénz, nincs szabadidőd - ami az egyik legfontosabb dolog lenne -, mert ugye, ott a munka. Másodállás esetén még több is lehet 10 óránál.

Miből is áll akkor az élet? Eszel, alszol, dolgozol.

2021. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Kis dolgokról írok

Rokonom itthon csak vegetált a forintból, de elmakogott angolul így kiment dolgozni, ez volt 2013ban, még ma sem jött haza.

Ha elmegy ruhát venni ft-nak megfelelően összeadva 70-80ezret hagy ott, és egy farmer illetve pulóver van benne, autóban csinált fényképet az új Jordanjéről amit én most 140ért kapnék meg, telefonja is kitudja honnan van lehet használt de 1 havi fizetésem(210e) biztos túlhaladja.


Bérleti díjjal jobban kijön, mintha saját lakása volna, teremgarázs tatozik az épülethez.


Nemzet és nemzet között sok a különbség, erre hatással van a politika is, most egy panelban élő, nélkülöző hülye gyerek ne idegesítse magát azzal hogy másnak jó az élete?

Ha nem úgy alakult volna az életünk hogy segítségre kényszerült a családtag egyik pillanatról a másikra, akkor én is megpróbáltam volna már tavaly a kint létet.


4 műszakban dolgozok 12 órát, két nap munka kettő szünet, viszont agyban kifáradva ugyanott vagyok mint más szakmában fizikailag elfáradva.

2021. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Mert nem tanították meg a helyes stresszkezelést és minden pitiáner dolog miatt is már sokan a plafonon vannak. Pedig ha tudnák az emberek, hogy a stresszes életvitel rengeteg betegség melegágya.
2021. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem is a kevés fizetés, hanem általában a pénztelen élet és az ebből eredő bizonytalanság az oka. Mellé jön a reménytelenség, a nincs jövő, a mindegy mit csinálsz úgyis csak a kiválasztottak boldogulnak stb stb érzés. Nem tudsz tervezni, nincs jövőképed, csak a napi hajtás és hajsza a túlélésért.
2021. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell ahhoz annyit keresni, mnit a svédek... Ha az itthoni 500-550 euros fizetés helyett 1300-1500 at keresnének az emberek (van ahol 13,14 szer egy évben ugye) akkor itt sem lenne annyi stressz.

Az igazi stressz persze az, hogy a legtöbb dolog ott sem drágább ahol 500 helyett 1500 at keresnek.


Én is kint dolgozom, és az albérlet meg a kgfb -n kivül nekem sem nagyon ocsóbb az élet, mint ahol dolgozok. És ez szomorú nagyon.


Plusz van ahol pl. Ausztriában simán el tudsz menni 30 órában dolgozni, és még igy is simán többet fogsz keresni, mnit itthon 40 ben, cserében 1 vagy 2 nappal több szabadnapod van attól függ, hogy 3 vagy 4 napba kell a 30 at ledolgozni.

Ez azért nagyon nem mindegy az éeltvitel szempnotjából.


Össze sem hasonlitható az a stressz az éeltemben mikor itthon 40 órában dolgoztam pár éve 150 ezerért, meg amikor kint 30 órában 440 ért.

Még utazással együtt is sokkal több időm és pénzem van.


És még én eléggé alját keresem kint is... Sokan millióhoz közeli fizetéseket kapnak amiket hallok. Telejsen más élet, ugyanaz a munka...

2021. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
A folyamatos létbizonytalanság miatt, - ami ráadásul nem is akar véget érni. Ha látnák az emberek az alagút végén a fényt, talán megnyugodnának, de erre nem igazán reményük és okuk!
2021. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

-Kiegyen sullyozott, egeszseges, nem alkoholista, nem elvallt csaladokban nonek fel az emberek.


-Az iskolaban szakkepzett, remek pedagogiai erzekkel biro es gyermek barat tanarok tanitjak oket. Mindemellett a munkaero piacra teljesen megfelelo tudast kapnak, amivel el tudnak helyezkedni.


-Mindenki el tud helyezkedni a megfelelo palyan, ahol elegendo penzt keres ahhoz, hogy akar egyedul is eltudja magat tartani a csaladja vagy a bankok hitelei nelkul.


-Minden rendebn van az orszaggal nem kell azon aggodnia, hogy kire szavazzon hiszen jobbnal jobb hozzaerto politikusok es poltikai partok kozul valaszthat az ember.


-Ha megbetegszik nem kell aggodnia hiszen rengeteg profi orvos varja oket a gyonyoru, felujitott, tiszta korhazakban es rendelokben.


En se tudom miert olyan stresszes itt mindenki. 🙃

2021. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!