Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elképzelhető hogy valaki...

Elképzelhető hogy valaki kívülről irányíthatja ,manipulálhatja a döntéseinket ? Valaki addig beszél ,próbál meggyőzni ami saját magad is elhiszed hogy az úgy van ?

Figyelt kérdés

2021. okt. 4. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Elképzelhető. Létezik. Van ilyen ember. És egyre több.
2021. okt. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
A napokban jártam úgy, hogy a főnököm agitált egy teljesen felesleges "orvosi" témakörben - és rábólintottam, csak hagyjon már békén.
2021. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha gyenge vagy, önállótlan, instabil a személyiséged, vagy az énhatáraidat nem megfelelően jelölöd ki, akkor igen. Egyébként nem.
2021. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Pszichológusként mondom, hogy a Fidesz pontosan ezt csinálja. Szóval nem számomra csak elképzelhető, de tapasztalható is. Kiemelkedő esettanulmányt lehetne írni a kormányzásukról, az emberek befolyásolásáról, arról, hogyan tudják mentálisan ilyen-olyan módszerekkel manipulálni a polgárokat úgy, hogy ezt nagyon sokan észre sem veszik.
2021. okt. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na pont megelőztél, bár én csak általánosságban akartam azt írni, hogy pont ezt csinálják a politikusok is.
2021. okt. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem, amit a politikusok csinálnak, az a harsogó propaganda. A manipuláció sokkal kifinomultabb, gyakran csak később ébredsz rá, hogy valaki manipulált.
2021. okt. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

#6: a harsogó propaganda nem egy létező szakkifejezés :D A propagandának része a manipuláció, mert úgy adnak elő dolgokat, hogy azáltal megváltozzon a valóságról alkotott véleményed.

Nagyszerű, aktuális példa: "A minimálbér 2022-ben magasabb lesz, mint az átlagbér volt Gyurcsány idejében." /Gulyás Gergely/

Közöltek egy tényt, és azáltal manipulálnak, hogy az emberek többsége elhiszi ebből a kijelentésből, hogy a Fidesz jó. Az emberek másik fele meg elgondolkodik rajta, hogy oké, de a kettő közt legalább 11 év telt el, amiben volt bőven infláció és pénzromlás. Nem beszélve arról az apróságról, hogy nem lenne szükség folyamatos béremelésekre, ha a forint ugyanannyit érne most, mint Gyurcsány idejében, mert az árak sem emelkednének ilyen szinten.

Lehet mondani, hogy Gyurcsány idejében 5 év alatt csak 26%-ott nőtt a minimálbér, de akkor átlagosan (összetett statisztikák mutatják) mégsem éltünk rosszabbul, mint most, amikor már 55%-kal kellett 10 év alatt növelni a minimálbért, hogy szintet tartson az inflációval.

Ebből kikövetkeztethető, hogy manipulálni azokat az embereket lehet, akik nem ismerik a magukat körülvevő világot, és nem gondolkodnak a dolgokon, csak élnek bele abba, amit mondanak nekik anélkül, hogy bármit megkérdőjeleznének.

2021. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy vallási közösségben jártam így. Amíg benne voltam, észre se vettem, hogy már nincsenek is saját önálló gondolataim. Csak évekkel később, amikor már sikerült onnan kiszabadulnom, jöttem rá, hogy nem is az én gondolataimat szajkóztam sokáig. Nem azért jöttem el, mert meg tudtam magamnak fogalmazni, hogy agymosott vagyok, hanem mert egyre rosszabbul éreztem magam ott, bár nem tudtam az okát.
2021. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!