Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam ilyenkor...

Miért érzem magam ilyenkor molesztálva, már-már megerőszakolva?

Figyelt kérdés

Nem mondanám, hogy volt bármilyen komolyabb traumám az életemben. A szüleim elváltak, de tini voltam már és várható is volt. Sok emberben keresem azóta szülő-karaktert, pedig tartom a kapcsolatot a szüleimmel is. Rendszerint hozzám képest idősebb nők és férfiak esetében érzem, mikor kedvesek velem, hogy kicsit hozzájuk tartozom. Van vőlegényem, aki abszolút pótolja azt a melegséget, amit a családom adott kiskoromban, de akaratlanul is jön egy ilyen inger, hogy felnézek egy idősebb női/férfi karakterre és a gyermeki énem kerül előtérbe.


Tanácsokat kérek tőlük, szívesen beszélgetek velük, érdekelnek a történeteik, a meglátásaik, pont ahogy apukám is magyarázott nekem érdekes dolgokról és én csak hallgattam és valahol ebben érzelmileg is menedéket leltem.


Az első munkahelyemen is volt egy idősebb férfi, aki hasonlóan felkarolt, szakmailag meg úgy egyébként is, sokat voltunk ügyeletben együtt és sokat beszélgettünk különböző dolgokról ilyen apa-lánya hangulatban. Teljesen ártatlan volt az egész, hol a feleségéről áradozott, hol a kislányáról, elmesélte a családja történetét.


Sok hasonló emberrel találkoztam azóta, akiben szintén ezt láttam, van egy idősebb barátnőm, akivel a mai napig olyan hangulatban beszélgetünk, mint mikor még anyával voltunk egymás legjobb barátnői tini koromban.


De sajnos a férfi oldalról történt már, hogy félreértették ezeket a beszélgetéseket. És persze, sok embernek nem tűnik bizarrnak, hogy egy 23-25 éves lány meg egy 40-es fickó, mert vannak ilyenek. De mikor az első gesztust megtapasztalom tőlük, ami romantikus (közelebb húzódik, combomra rakja a kezét vagy szexuális/romantikus megjegyzést tesz), úgy érzem magam, mintha gyerekként molesztálnának. Elfog a gyomorgörcs, az undor és többször volt, hogy hazamentem és megállás nélkül sírtam, mert olyan volt, mintha a saját apámban vagy nagyapámban csalódtam volna. Utána persze senkivel nem beszéltem ezek közül, nem is mertem egyedül a közelükbe menni, pedig nem voltak velem durvák vagy erőszakosak, de egyszerűen féltem mégis.


És ilyenkor nagyon egyedül érzem a világban magam. Nem tudom megmagyarázni ezt az érzést és nem tudom, mi bajom van, de újra és újra összetörök az első ilyen utalásnál. Volt már, mikor velem egyidős barátom (akit csak barátnak hittem) mozdult így rám, de annál csak kínosan nevettem egy kicsit és nem annyira hatott meg maga a tény. Nem zavar, nem frusztrál a megszokottnál jobban, ha valaki meglátja bennem a nőt, aki esetleg nem vonz, kivéve ezeket a helyzeteket. A párommal is jó a kapcsolatunk, van intimitás, minden természetes, nem vagyok feszélyezve szex közben, nem azzal van bajom. De valahogy ez a kombó nagyon mélyre hatol és nagyon földhöz vág. És nem értem, hogy miért különbözik ennyire ez minden mástól.


Lehet, hogy kicsi koromban történt valami, amire egyáltalán nem emlékszem és az tér vissza így? Vagy mi van velem?


2021. okt. 7. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem kéne ilyen sok időt kettesben töltened pasikkal, ennyi a megoldás. A vőlegényed amúgy tud ezekről a "barátságokról"? A helyében eléggé kiakadnék.
2021. okt. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Keress fel egy pszichológust, aki segít rendet rakni a fejedben.
2021. okt. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is menj szakemberhez, mert nem ok. Miért nem a valós szüleiddel töltesz több időt? A párod nem akad ki ezeken a "kapcsolatokon"? Az a baj, hogy magad gyerekként kezeled. Felnőtt nőként se kell elfogadni, ha valaki utalásokat tesz, hanem meg kell húzni a határokat, és el kell mondani, hogy ez neked nem fér bele, ne éljen vissza a jóságoddal, meg amúgy is neked vőlegényed van. Az intelligensebbje megérti, a többiekkel meg nem kell többet beszélni.
2021. okt. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Ja, te vagy az a típus aki húzza a mézes madzagot a férfiak előtt és ha rámozdulnak akkor csodálkozik. Bocs, hogy ezt mondom de egyfajta energiavámpír vagy.
2021. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1

Igen, tud róluk, minden apróságot megosztok vele, neki is elsírtam már ezt. Nem avatkozik bele, amíg nem kérem, mert nem akar ok nélkül erősködni.

Nem keresem kifejezetten a lehetőséget, hogy találkozzak velük. Kollégáim vagy évfolyamtársaim (levelezőn tanultam) voltak, szóval általában spontán hozta úgy a helyzet, hogy így alakult. Nincs nagyon választásom a férfiakkal kettesben maradással kapcsolatban, mivel eléggé nőhiányos a szakmám. Sajnos a párom apukájával is volt ilyesmi. Azt is elmondtam neki, az volt az egyetlen eset, aminél hezitáltam, mert nem akartam egymás ellen uszítani őket. Párom jól kezelte, én kevésbé. Vele sem szívesen találkozom, pedig hozzám sem ért, csak részegen tett egy elég egyértelmű megjegyzést...

2021. okt. 7. 08:24
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, az igazság fájdalmas...
2021. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kettesben maradással kapcsolatban esetleg valóban nincs választásod, ez oké. De a köztetek lévő határok kijelölésében van! Meg kellene tartani velük a 2 lépés távolságot.

A párodnak pedig miért kéne közbeavatkoznia? Félreértetted. Én azt kérdeztem, az nem zavarja-e, hogy más pasikkal kerülsz bizalmas viszonyba, méghozzá rendszeresen. Engem zavarna, nem is kicsit.

2021. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7

Fizikailag tartom a 2 lépést. A beszélgetés meg nem zavarja, mert egyesekkel ellentétben én nem flörtölök és nem is mondok többet idegeneknek magamról, mint a páromnak. Pont ezt a kezdetben ártatlan légkört rombolják porig a közeledésükkel.


Ennyi erővel pszichológushoz sem mehetnék gondolom.


Amúgy teljesen mindegy, hogy nő vagy férfi, ugyanis biszexuális vagyok, de nem tudok ennyivel idősebbekre alapból így tekinteni, ez pedig nem a szexuális beállítottságomon múlik.

2021. okt. 7. 14:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel férfias szakmát választottál, valószínű ezt megszívtad.

Válts szakmát, és dolgozz kifejezetten női közegben.

Vannak ANDROFÓBIÁS nők, valószínű te is ilyen lehetsz, hála istennek egy ilyet se ismerek a környezetemben, bár találkoztam már olyan nővel, aki beteges módon került, pedig semennyire sem közeledtem hozzá.

Gondolom te is most elkezded keresni a férfiakban a hibát, milyen disznó perverz mind, mert rámoccannak a nőkre.

Igen.

Ezt úgy hívják, szaporodás.

Férfi és nő között megy.

Nem nő és nő között.

Volt, hogy nők rámakaszkodtak, jóval idősebbek, de nem hisztiztem miatta.

2021. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!