Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok, akik Hannának nevezik...

Azok, akik Hannának nevezik el a lányukat, miért nem Annát adnak inkább?

Figyelt kérdés
Elég bugyuta megfogalmazás, de ennyire sokat számítana egy betű?

2021. okt. 9. 16:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Ismerek több Hannát/Hannah-t, és nem értem, miért kellett volna Annának/Anne-nek (bocsánat, ha zavar, hogy ideveszem a külföldi ismerőseimet), amikor a kettő nem ugyanaz. Sőt, a Hanna az eredeti héber név, abból lett később az Anna (és Johanna). Az Anna amúgy is egy nevetségesen gyakori név, miért kéne még egy embernek elneveznie így a gyerekét?


Őszintén nem értem, hogy miért zavar ez téged...

2021. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A Noa vs. Noah név kapcsán vetítettem le az Anna-Hanna kombóra. Nem tudom miből szűrted le, hogy ez engem zavar, tekintve, hogy egyáltalán nem, inkább érdekel. A Hanna szerintem lassan egyébként már gyakoribb, mint az Anna..
2021. okt. 9. 17:05
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egész más név, másként hangzik a kettö!

Ha valakinek a Hanna tetszik, akkor miért adna Annát a gyereknek?

AZ eredeti - héber név - a Johanna, ebböl lett a Hanna is meg az Anna is, de ettöl még nem ugyanaz, mindegyiknek más a hangulata.

2021. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
A Noa-Noah egész más téma, ott a Noah az eredetil írásmód, amit a (nagyon hülye) magyar szabályok miatt kiejtés szerint kell írni, és ezért marad le a "H" a végéröl, de mindkét esetben ugyanúgy ejtik, a hangzása nem változik.
2021. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Változik a hangzása, ezért (is) merült fel a kérdés. Esetleg valakinek van még bármi kötekednivalója vagy visszakanyarodhatunk a témára?
2021. okt. 9. 17:12
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért nevezik el Hannának, mert a Hanna név tetszik nekik, nem az Anna. Ennyi.
2021. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az Anna egy csúnya név. Olyan semmilyen, és mintha hiányozna belőle valami. A Hanna viszont nagyon tetszik.
2021. okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Bocs, de itt inkább te kezdesz kötekedni...

2021. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Pl ugyanazért, amiért anyukám azt mondta, ha Henriett helyett csak Henriettának tudnak csak anyakönyvezni, akkor inkább ne is legyek Heni.

De az Anna meg a Hanna tök más név, frankón nem is értem, ez hogy merült fel benned. Alma-Dalma, Róbert-Norbert, Zalán-Milán, Nóra-Dóra, Vendel-Vencel vonalon is szoktál érdeklődni?

2021. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem Annát adnak inkább, mert nekik a Hanna tetszik 🤷‍♀️

Van még esetleg egyéb bugyuta kérdésed?

2021. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!