Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Beoltassam magam? Illetve mivel?

Beoltassam magam? Illetve mivel?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, tavaly novemberben egyszer már átestem a covidon. Úgy volt, hogy ezek után már nem oltatom magam, ha ennyi időt kibírtam oltás nélkül. Most viszont a barátnőm családjában egy rokon házasodik, ahova engem is meghívtak, és a bnőm nagyon szeretné ha együtt mennénk a lagzira. Viszont ott fognak nézni védettségit... Nem tudom mit csináljak, a bnőm már megvette miattam a ruháját meg készül, tökre beleéli magát... De én meg ha eddig kibírtam oltás nélkül, úgy hogy át is estem már ezen a sz*ron, nem szívesen szakítom meg ezt a hosszú intervallumot.


Mit tegyek szerintetek? Elkezdtem kérdezgetni, olvasgatni, és fogalmam sincs. A pfizertől több ismerősömnek is fájt a szíve, és elég durva többnapos mellékhatásaik voltak. Volt akinek semmi baja nem volt. A Moderna elvileg ugyan ez. Talán a kínai lenne a megoldás, elvégre azt a fajta módszert már évtizedek óta használjak.


Mindenféle információt/véleményt szívesen fogadok, csak kérem ne csapjon át ez gyűlölködésbe.



2021. okt. 10. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Majd az orvos megmondja mivel.
2021. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Nemxd
2021. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Én csak egy esküvő miatt biztos nem oltanám be magam, főleg ha nem is az én rokomon.
2021. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Mióta kell esküvőre oltás?
2021. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Én is hasonló dilemmában vagyok. Szerintem is a kínai a legjobb választás, ha már mindenképpen választani kell.
2021. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

22 éves vagy, felnőtt.

Olvass utána és döntsd el.

Én oltattam; de egy esküvő miatt nem tenném, ha amúgy nem ezt tartanám a kisebbik rossznak.

2021. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Már késő oltatni. Napi ezer esetet találnak, sokan nem is tesztelnek, úgyhogy valójában van vagy napi 10 ezer új fertőzött minimum. Emiatt bárhol elkaphatod már a covidot, busz, villamos, bolt, munkahely, stb. Ha pedig ráoltatsz a fertőzésre akkor nagy bajban leszel, ugyanis 2 hétig nem kéne elkapnod a vírust. Nyáron kellett volna, most már ne.
2021. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ennek mindenfajta kényszert figyelmen kívül hagyó egyéni döntésnek kell lennie.(Mondjuk esküvőre igazolást kérni az érdekes.Ha nincs beoltva a menyasszony,akkor őt nem vehet részt a saját esküvőjén?)
2021. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Igen.

A mellékhatások, amiket leírtál, valóban léteznek, de azért a gyakoriságukat sem árt nézni, attól még, hogy egy ismerősöd neki fájt a szíve, az nem statisztikai adat :D

A helyedben valamelyik EU-s engedéllyel rendelkezőt kérném, mert különben nem igazán fogsz tudni az országon kívül menni bárhova.

2021. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!