Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy hozzám...

Hogyan lehet egy hozzám közelálló személlyel tudatni, hogy nagy a baj?

Figyelt kérdés
Páromról van szó. Felnőtt emberek vagyunk, ő a férfi, én a nő. Pszichológushoz járok, sokszor halálvágyam van, ami rettenetesen ijesztő érzés, illetve rengeteg egyéb problémám is van, de nem részletezném, nem ez a lényeg. Nemrég megint előjött belőlem ez a dolog, apróság váltotta ki, de megint oda jutottam, hogy megakarom ölni magam (nem volt még öngyilkossági kísérletem). Párom áll hozzám a legközelebb, és most is elmondtam neki, hogy nem vagyok jól, megakarok halni. Őt ez feldühíti, nem érti, amit valahol meg is értek és el is fogadok. De sajnos most azt mondta, hogy már nem bírja ezt sokáig hallgatni, hogy én megakarok halni. Félek, hogy elhagy, pedig valahol azt várnám el, hogy ne csak akkor álljon mellettem, amikor minden rendben, hanem amikor mélyen vagyok, akkor is. Csúnya szó ez, hogy "elvárom", nem akarom elvárni, és nem is szabad, de ezt érzem, és rosszul esik, hogy amikor nagyon rossz passzban vagyok csak mégegyet belémrúg. Mit tegyek? Mit mondjak neki? Vagy egyszerűen ha gázos a fejem, csak maradjak csendben, ne tudjon róla? Nagyon nehéz ez nekem, nagyon nem vagyok jól, és úgy érzem, nem akar a sz@rban mellettem állni, csak amikor jól vagyok.
2021. okt. 10. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Tulajdonképp mi a fő bajod?
2021. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen igaza van a párodnak! Én is kiborulnék tőle, ha a szerettem bizonyos időközönként, minden ok és előzmény nélkül benyögné, hogy meg akar halni.

Rohadt nyomasztó lehet.


Ez részedről csak egy hiszti, hogy magadra tereld a figyelmet! Ha valóban meg akarnál halni, akkor nem mondogatnád össze vissza, hanem megpróbálnád megtenni. Ez részedről csak egy érzelmi zsarolás!

2021. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A fő bajom az, hogy depresszióban szenvedek, emellett szorongással is küzdök. A gyerekkorom nem volt egy vidám időszaka az életemnek sajnos. Igyekszem változni, évek óta próbáltam rávenni magam arra, hogy felkeressek egy szakembert, végre sikerült, de sajnos még nincs nagy változás.
2021. okt. 10. 18:17
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Majd lesz változás!
2021. okt. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, bízom benne. De addigis mit tegyek, hogyha rámjön az "agybaj"? Ha tudja a párom, hogy megint halálvágyam van, az kiborítja, nem akarom bántani. De magamban tartani egy ilyen mély érzést nagyon nehéz. Ilyenkor csak nézek ki a fejemből és sírok, nehéz eltitkolnom. Mit tegyek?
2021. okt. 10. 18:47
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell eltitkolnod, meg néznek ki a fejedből. Nyugodtan beszélj vele erről, csak ne azt mond,hogy meg akarsz halni. Mond el neki, hogy mit szeretnél tőle. Kérd meg, hogy öleljen meg, had bújj hozzá, vagy hogy szervezzetek valami vidám programot.
2021. okt. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm. De ez sajnos nem így megy. Nem azért nézek ki csak a fejemből mert ez esik jól, hanem egyszerűen ilyenkor teljes üresség van bennem. Semmihez nincs kedvem, semmi nem tesz boldoggá. De teljesen logikus amit írsz és tényleg köszönöm, csak ez a rohadt érzés egyáltalán nem a logikán alapul :(

2021. okt. 10. 19:29
 8/16 A kérdező kommentje:
Viszont igyekszem többet nem traktálni páromat ezzel, tudom hogy nem az ő dolga hogy "megmentsen".
2021. okt. 10. 19:30
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mond meg neki, hogy mikor ezt látja rajtad, akkor ő menjen oda hozzád, és tegyen meg mindent, hogy kimozdítson az állapotodból!
2021. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9

Köszönöm

2021. okt. 10. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!