Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kerültél már közeli kapcsolatb...

Kerültél már közeli kapcsolatba olyan személlyel aki később öngyilkossagot követett el?

Figyelt kérdés
Megfordult benned hogy meg lehetett volna menteni vagy valahogyan segíteni rajta.
2021. jan. 18. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Igen.
2021. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerencsére nem.
2021. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Még nem.
2021. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerencsére nem
2021. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Igen, lakótársam lett öngyilkos, huszonéves lány.

Sokszor átgondoltam, de nem tudtam volna semmit tenni. Orvosra lett volna szüksége. Beteg volt mentálisan, evészavaros is volt, meg amúgy is tévképzetei voltak, győzködött minket, hogy dolgokat lát (pl. vércseppeket a szőnyegen), amik nem voltak ott... a szülei (egyetemista volt) nem ismerték el, hogy beteg, azt mondták, hogy csak kimerült, nehéz az utolsó év az egyetemen, pihennie kell. Végül az apja érte jött és hazavitte, mikor már éjjel is ki akart menni a lakásból, de nem tudta megmondani, hogy hova vagy miért.

Nem tudom, aztán otthon, a szüleinél mi volt vele, csak hallottam, hogy öngyilkos lett.

Nem volt köztünk közelebbi baráti kapcsolat, de mégiscsak együtt laktunk, megrázott a dolog. De szerintem neki csak orvos, szakszerű segítség használt volna, mert ő beteg volt mentálisan. Én, mi nem tudtunk segíteni rajta.

2021. jan. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, 5-ös válaszoló, ha kapcsoltaban voltál a lánnyal.
2021. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Volt egy 40es szomszédom aki allandoan hajtott , 2 egyetemet letett meló és 3 gyerek mellett , a felesege is kepezte magat . Többször költöztek ingatlant adtak renovaltak kiadtak bérbe stb . Aranylag normalis is volt . Volt klinikán magan kezrlesen a nyomasok kihivasok

miatt . Eltűnt , 2 nap utan megtalaltak egy erdőben . Hagyott búcsú levelet .

2021. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

igen 3 embert is ismertem, aki aztán megtette (2 férfi és 1 nő)

egyikkel sem voltam nagyon közeli kapcsolatban, de megráztak

2021. jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, egyik barátom az egyetemről de a mai napig nem hiszem el hogy öngyilkos lett, szerintem csak le akarták zárni gyorsan az ügyet (vonat alá került).
2021. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
A gyermekkori barátom majdnem az lett (legalábbis remélem, nem próbálta meg újra), de megmentették. Sajnos szerintem elmebaj az oka, rövid idő alatt furcsa lett, megváltozott, kifordult önmagából, megszakította velem is a kapcsolatot, aztán már csak csúszott lefelé.
2021. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!