Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ellenszenves valami vagy...

Ha ellenszenves valami vagy valaki, megpróbálod feltárni magadban az okokat, hogy miért zavar?

Figyelt kérdés

Állítólag ez az önismeret egyik kulcsa.

Például észrevettem, hogy nagyon zavar 40+-os nőkön a városi (nem túra) hátizsák, mert vagy slampos hatást kelt vagy ha ez a drágább irodai akkor azért mert valahogy ilyen független vagyok, kapja be mindenki hatást kelt. Most ezen rágódom, hogy ezzel mégis mi bajom van ezzel, amikor tulajdonképpen praktikus és divatos.


2021. okt. 11. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt, hogy ellenszenves vagy szimpatikus valaki egy adott fix dolognak tekintem. Hasonló, mint a vonzalom, hogy vagy van kémia vagy nincs. Valahol ez genetikailag belénk van kódolva, hogy egyes emberek kompatibilisek, mások meg nem. A kettő között kb. életemben egyszer tapasztaltam átjárhatóságot, hogy valaki ellenszenves volt, és később szimpatikus lett, és inkább úgy tekintek rá, hogy ott a kivétel erősítette a szabályt.
2021. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szétszórt bevezetőért pedig elnézést kérek, úristen hogy írok.
2021. okt. 11. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Részben igen, de többnyire irreális ezek az elgondolásaim.
2021. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól érzed, itt tényleg neked van valami problémád, ami ebben a formában jelentkezik. De fogalmam sincs, hogy jöhetnél rá, hogy mi az.

Mondjuk, ha több ilyen zavaró dolog van számodra, akkor van bennük valami közös? (Pl. mind középkorúakkal kapcsolatos, vagy mind valamiképp a divatossággal, vagy a függetlenséggel, vagy... )

2021. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!