Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érez így rajtam kívül?

Más is érez így rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Sajnos nem születtem jó képességűnek semmilyen téren, de ezt nem érti meg senki... Minden egy örökkévalóságig tart, 10 oldalt 4 óra alatt olvasok el figyelmesen (telefonnyomkodás és hasonlók NÉLKÜL!!!), mert annyira nem tudok figyelni... Szellemileg is vannak kisebb gondok.

Gyakorlatban is nagyon nehezen állom meg a helyem, pedig ott sem csinálok mást a munkán kívül.

Lenéznek, lustának tartanak, a szüleimtől kezdve a tanáraimon, főnökeimen, munkatársaimon át mindenki, tényleg EGYETLEN embert nem tudok mondani, aki úgy fogadna el, ahogy vagyok... És másokkal szemben is így nyilvánulnak meg, ha valamiért "másmilyen", mint ők (akár a gondolkozásukat nézve), vagy nem olyan tanult, esetleg valamit rosszul mond/hibázik, egyből kritizálják... ebből nekem marhára elegem van már. Mégis, miért nem tudnak az emberek egy kicsit elfogadóbbak lenni, és miért csak a tökéletes az elég jó nekik?


2021. okt. 12. 13:56
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Gondolom olyan 25-30 fölötti lehetsz, és akkor voltál ovis, kisikolás, amikor még az SNI, a BTNI Magyarországon nagyon-nagyon gyerekcipőben járt. Azaz nem a megfelelő oktatást és pluszt kaptad meg, ami neked igazán kellene.

Azért, még talán nincs mindne veszve, erre specializálódott oktatót, terápiás központot kell keress magadnak.

2021. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1, felnőtteknek is léteznek ilyenek?
2021. okt. 12. 14:03
 3/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Egyszer kollégák magyaráztak ilyet nagyon a munkahelyemen, hogy van a felnőtteknek is tán már utólagos valami, az SNI-s gyermekek kapcsán, de így konkrét helyre nem tudnálak elirányítani
2021. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10 oldal 4 óra alatt? Hát én ezt nem tudom hova tenni, de egyébként én nem ítélnélek el max furcsának találnám, de ez miatt nem néznélek le.
2021. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Mégis, miért nem tudnak az emberek egy kicsit elfogadóbbak lenni, és miért csak a tökéletes az elég jó nekik?


Az a nagy büdös helyzet,hogy ez a világ soha nem arról szólt,hogy elfogadják az emberek egymást feltételek nélkül.És ha megnézed ugye,a mai hatalmas önmegvalósítás korában a törtetés,pénz hajkurászása,a jellemző.Ha egy pl.egy cégnél dolgozol,és lassabb vagy,a főnök elkezd paprikás lenni,mert azt hiszi,az már egyenesen egyenlő a lustasággal,vagy nemtörődömséggel.Persze ebbe vedd bele,hogy lehet őt is hajtják még feljebbről.Szóval alapvetően senkinek sem könnyű.

Neked valószínűleg van valamilyen autisztikus vonásod,érzékenyebb is vagy a környezetedből jövő kritikákra.Mindazonáltal sajnos neked is igyekezni kell felzárkózni bizonyos dolgokban.Mindenkinek nem kell megfelelni,nem is sikerülne.4 óra alatt értelmezel 10 oldalt,ezen például kicsit igyekezz gyorsítani.Egyáltalán nem biztos,hogy a felfogóképességeddel van baj,hanem csak közben ábrándozol,emiatt nem tudsz eléggé figyelni.

2021. okt. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké...
2021. okt. 22. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!