Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni,...

Hogyan lehet feldolgozni, hogyha valaki előtt ugranak a metro/vonat elé?

Figyelt kérdés
Az öngyilkosok nem gondolnak arra, hogy mekkora traumát okoznak ezeknek az embereknek?
2021. okt. 13. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

De persze, az ember, akinek annyira rossz az élete, hogy eljut az öngyilkos gondolatog, teljesen kiüresedett, az pont arra gondol ugrás előtt.

Nekik már csak az kár a fejükben, hogy legyen mielőbb vége.


Van akinek terápia kell a feldolgozashoz, van aki csak leköti magát valamivel, hogy ne gondoljon rá vagy kibeszéli.

2021. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jogos, de így mások életét teszi tönkre.
2021. okt. 13. 10:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam már megölni magam. Ha egyszer tényleg megteszem, úgy fogom, hogy senki ne tudjon róla/lássa. De aki tényleg így vet véget az életének, annyira szar helyzetben van, hogy biztos nem fog ilyenekre gondolni, hogy jaj mi lesz a többi emberrel.
2021. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Vigyázzon mindenki magára!!! 💖
2021. okt. 13. 10:28
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Az öngyilkosság a legnagyobb önzés azokkal szemben, akik túlélnek. Paradox dolog elvárni, hogy az önzés kellős közepén valaki azzal foglalkozzon, hogy kinek, milyen hátrányt okoz a cselekménye.
2021. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Reaper777 ***** válasza:
100%
Nálunk lakott egy rokon, Mert az egészségi állapota nem volt jó, Egyik reggel viszem neki a reggelit. Felült az ágyból és el lilult a feje . Ledermedtem és végignéztem ahogy meghalt 12 éves lehettem, Mai napig emlékszem rá most 32 vok. Túltettem rajta magam. Az idő segít de szerintem a történésre mindig emlékszel majd. (Bocs a helyesírásért )
2021. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudjatok, de ezzel a fajta öngyilkossággal nem tudok egyetérteni, együttérezni. Én is álltam már közel hozzá, otthon mérgeztem volna meg magam.



Gimiben két osztálytársam sírva, remegve mesélte el órán egy közvetlen természetű, velünk sokszor beszélgető tanárunknak, hogy mi történt... Előző napon látták beugrani az öngyilkosjelöltet.


Családtagom villamosvezető. Lassú sebességgel gázolta szerencsére az öngyilkosjelöltet. Így is nagyon megviselte.....

2021. okt. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Jajj nem tudom, el nem tudom képzelni... Hála az égnek soha nem voltam még ilyen helyzetben és adja isten hogy soha ne is legyek. Nagyon gyenge idegzetű, érzelmileg instabil ember vagyok, örök életemre hatással lenne, soha nem bírnám feldolgozni. Holott ugye én semmiről nem tehetnék. Ilyen szempontból mérges vagyok az ilyen emberekre, legyenek úgy öngyilkosok, hogy ezzel nem ártatlan emberek életét keserítik meg.
2021. okt. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

"legyenek úgy öngyilkosok, hogy ezzel nem ártatlan emberek életét keserítik meg"

Egyet is értenék, de ezt a gyakorlatban hogy gondolod? Rokonom pl a házuk padlásán lett öngyilkos, a felesége talált rá tehát ott is traumatizált valakit... Mindenképp megtalálja majd valaki a testet, az pedig traumával jár. :(


Aki idáig jut, nem ezen fog gondolkozni szerintem.

2021. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az előttem szólóval.

Olyan nincs,hogy valaki ne sérülne egy ilyen helyzetben.


Azzal sem értek egyet,hogy önzőség lenne az öngyilkosság.

Inkább az önzőség,ha valakitől azt várják el,hogy szenvedjen.

2021. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!