Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy az...

Csak én érzem azt, hogy az emberek többsége nem szeretne barátkozni, ismerkedni és tartós kapcsolatokat fenntartani?

Figyelt kérdés
Elég sok emberrel találkozom nap mint nap, viszont csak kevés barátom van és őket sem ezekben a közösségekben ismertem meg, hanem még a gyerekkorunkra nyúlik vissza a barátságunk. Egyetemre járok, rendszeresen sportolok, önkénteskedek és, ha lehetőségem adódik rá a hobbimmal kapcsolatban is eljárok egy-egy programra. Viszont a gyerekkorom óta egy tartós barátságot sem sikerült kialakítanom hiába próbálkozom és azt érzem, hogy mindig valahol ott bukik el a dolog, hogy a legtöbbeknek egyáltalán nincs is erre igénye. Ebben a korosztályban sokaknak már kialakultak a baráti társaságai, sokaknak van párkapcsolata is stb. és mintha nem vágynának ennél többre. Valamint mintha mindenki nagyon zárkózott lenne és nem vágynának arra, hogy beszélgessenek, találkozzanak, programozzanak másokkal. Új közösségbe kerülve általában mindenkivel jól ki szoktam jönni, el szoktunk beszélgetni stb., viszont ennyiben meg is szokott állni a dolog és nem lesz belőle közös kávézás, beszélgetés vagy bármilyen közösségen kívüli program. Hogy konkrét példát írjak: jól kijövök az egyetemi csoporttársaimmal, szoktunk beszélgetni a szünetekben, segítünk egymásnak az órákkal kapcsolatban stb., de mikor elhívom őket valahova vagy valami "szabadabb" beszélgetést kezdeményezek akkor arra már senki sem nyitott, senki nem ér rá, rohan haza, dolga van, el kell menni bevásárolni, tanulni kell, most nincsen ideje stb. Illetve ezek a kapcsolatok fel is szívódnak mikor már megszűnik az a közös közeg, ami összeköt pl. a középiskolás barátaim is eltűntek miután leérettségiztünk, azok is eltűntek akik időközben abbahagyták az egyetemet és így tovább, mintha másképp nem is lehetne tartani a kapcsolatot.
2021. okt. 15. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Pontosan. Akinek van igénye baráti társaságra, annak felnőttkorában már kialakult csapata van, a többi pedig nem is igényli.

Nekem gyerek, illetve tinikoromban volt erre igényem, rengeteg barátom volt. Aztán felnőttem, jött a "való élet", vége lett a gondtalan gyerekkornak, egyre több feladatom és felelősségem lett. Már nincs igényem barátokra, sem időm. Tökéletesen kielégíti a szociális igényeimet a családom és a párom.

Sajnálom mikor valaki barátkozni próbál velem, mert soha senkit nem bántanék meg, nehéz helyzet eltalálni a középutat, hogy bunkó se legyek, fel se szívódjak hirtelen, ne vigyem felesleges ábrándokba, de azért szépen lassan megértessem vele hogy nekem nem megy ez az összejárogatás meg a kaocsolattartás, mikor megvan a saját kialakított életem ami így is fullon van.

2021. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Inkább csak mindenkinek megvan már a maga kis élete. Én nagyon szívesen barátkoznék, de vannak barátaim, van párom, elfoglaltságom, ide már elég nehezen kerül be úgymond új ember. Sajnos én is hajlamos vagyok nem utánamenni valakinek, aki kezdetben esetleg érdeklődik, főleg ha extra szervezést igényel fenntartani a kapcsolatot. Nyitott vagyok, de igazából hiába, a legtöbb ember, akit még nem ismerek, mellettem él úgymond és nem is zavarja egyikünket sem, hogy így alakult. Kedvesek vagyunk egymással, mikor találkozunk, de ebből nem lesznek közös sütizések, éjjelig tartó beszélgetések, egymáshoz átjárkálások. Pedig ironikusan örülnék egy ilyen barátnőnek. De tudom, hogy ez az én hibám is.

25n

2021. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
#1 ahahah, már debil kockának éreztem magam, hogy erről csak nekem jutott eszembe egészen más 😂
2021. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Én nem tapasztalom ezt. Egy kivételével minden barátomat 18 éves korom után ismertem meg és azt látom a barátaimon is, hogy keveseknek vannak gyerekkoruk óta tartó barátságaik. A legtöbben új társaságokba kerültem az egyetem során.


25/F

2021. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4: Én el is gondolkodtam valami közös hobbi projektben, de úgy sem erre gondolt, szóval el is engedtem az ötletet :D
2021. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én szívesen barátkoznék, ismerkednék, ha nem ajtóstól rontanának a házba vagy egyből vagy egy beszélgetés után.
2021. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ja igen, bocsi, sajnos nem programozásra gondoltam :)

Azért az picit túlzás, hogy akinek felnőttként nincsenek barátai akkor az valójában nem is vágyik rá, nem? Szerintem az egy elég általános forgatókönyv, hogy az emberek eltávolodnak egymástól mikor megváltozik az élethelyzetük pl. elköltöznek, párkapcsolatuk lesz, családot alapítanak stb. és így akár fiatalok is találhatják magukat abban a helyzetben, hogy barátok nélkül maradnak. Valakinek ez azt jelenti, hogy éli a kis életét, tanul, dolgozik, van párja, családja stb., míg a másik fél barátok nélkül marad. Értem amit írsz, csak arra próbálok kilyukadni, hogy ez nem biztos, hogy pusztán azon múlik, hogy az embernek van-e igénye barátokra vagy sem, sokaknak lenne csak nincsenek és nem könnyű újakat szerezni. Mindig mindenki azt szokta tanácsolni ugye, hogy járj emberek közé, járj programokra, járj eseményekre stb., de én eddig azt tapasztaltam, hogy ez nem jelent semmit és ugyanúgy nagyon nehéz új kapcsolatokat kialakítani.

Miközben pont az én generációm, vagy kimondottan a fiatal egyetemista közeg az, amiről a legtöbben úgy nyilatkoznak, hogy ők nagyon nyitottak, befogadóak, barátságosak, felszabadultak és nekik is az egyetemi éveik voltak a legjobbak, rengeteg embert ismerhettek meg az egyetemnek köszönhetően vagy a kollégiumban, sok barátot szereztek stb. A szüleimtől, tanáraimtól (50-es) vagy akár a testvérem (30-as) generációjától én mindig ezt hallottam, de nekem huszonévesként már teljesen más, negatívabb képem van erről és teljesen mást tapasztalok. De ez is biztosan sok dolgon múlik, mint ahogy itt is írta valaki, hogy minden barátját 18 éves kora után szerezte.

2021. okt. 15. 13:59
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Akinek van rá igénye, az keres. Aki keres az talál.

Az ember - legyen szó bármiről is az életben - érzi hogy mire van szüksége, és úgy intézi a dolgait hogy "megszerezze" amire szüksége van.

Szerintem nincs olyan hogy valaki úgy kényszerül leélni az életét hogy akar barátokat, de nincsenek. Aki így él, az azért teszi mert nem hiányoznak a baráti kapcsolatok az életéből.

Mindannyiunkkal történnek szociális szituációk nap mint nap. Aki barátkozni szeretne, az úgy intézi hogy elmélyüljön a kapcsolat a neki szimpi emberekkel. A lehetőség mindenkinek adott. Nem hiszek abban hogy mindenki szeretne barátokat, csak van akinek nincs rá lehetősége. (Már csak azért sem hiszek benne mert én sem szeretnék.)

2021. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor én valami különleges kivétel lehetek, mert szeretnék barátokat, de nincsenek :(
2021. okt. 15. 14:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, arra is gondolj, hogy a mostani egyetemistáknak ott a kezükben az internet, mikor én mentem főiskolára 2003-ban, még a mai közösségi oldalak sehol nem voltak, a szüleim egyetemista/főiskolás éveiben pedig még otthoni telefon sem volt a legtöbb családban, nemhogy mobil. Manapság az internet, az okostelefon eltünteti a nagy távolságokat, miközben jobban el is szeparál a közvetlen környezetedtől. Nem vagy rákényszerítve, hogy azokkal barátkozz, akik fizikailag közelebb van hozzád, ha te jobban szót értesz valakivel, aki a világ másik felén él.
2021. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!