Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakorikérdésekről megismert...

Gyakorikérdésekről megismert emberekkel miért nem lehet tartósabban fenntartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Valakinek egy beszélgetés erejéig vagyok jó, valaki elbeszélget velem 1-2 hétig, aztán utána koptat le.

Miért nem lehet itteniekkel tartósan beszélgetni, fenntartani a kapcsolatot? Még akkor se, ha nem itt levelezgetek vele, hanem felveszem Skypera vagy Facebookra.


2014. jan. 26. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden internetes ismeretségnél így van: ha nincsenek közös élmények, vagy a közös hang amik táplálnák a kapcsolatot, akkor előbb-utóbb megszakad a kapcsolat.
2014. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azért megyek bele nehezen ilyen levelezésekbe, mert egyrészt nem itt keresek barátokat, amúgy is nehezen barátkozom, kevés olyan ember van, akit a barátomnak tekintek, őket is inkább személyesen szeretem megismerni.

Másrészt ha ellenkező nemű ír többször, akkor úgy tapasztaltam, kicsi a valószínűsége, hogy csak barátkozni akar, hiába jelzem, hogy szó sem lehet egyébről, sajnos ilyen téren volt már néhány rossz tapasztalatom.


Ezért ha valamilyen témában kérdeznek privátban, szívesen válaszolok, de ismerkedni, haverkodni nem itt szoktam.

2014. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felveszel már valakit FB-re az már egy magasabb szint. Ott bármikor eléred, és végül is rajtad is múlik, hogy mélyül-e a beszélgetés. Szóval szerintem nagymértékben tőled is függ, hogy egy beszélgetés meddig tart.
2014. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

o minek?

meg ha jo csaj is lenne de x100 km re, akkor is minek?

melo mellett orulok ha haverokra bulira van ido, nem pocsekolom ilyenre komolyabban.

2014. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Nekem csak egyetlen olyan ember van az életemben, akit innen ismertem meg, és már több mint másfél éve rendszeresen beszélek vele... A többiekkel főként azért szakadt meg a kapcsolat, mert ők nem írtak vissza.

18/F

2014. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok. Elég sok emberrel beszéltem innen, de tartós barátság /haverság még nem alakult ki.
2014. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Igazából én kortól és nemtől függetlenül nyitott vagyok a barátkozásra - sokszor unatkozok, és olyankor nagyon jó lenne, ha valakivel értelmes levelezéseket folytathatnék.
2014. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom én sem :( Velem is mindig ez van mint veled..

Volt akivel beszélgettem egy évig azután ment tönkre a dolog..

Szerintem neten nagyon nehéz barátokat találni főleg ha messze lakik az illető és nincsenek közös élmények stb.

Élőben próbálj ismerkedni.

2014. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a fő probléma, hogy az ilyen ismertségek előbb-utóbb csak "púppá" válnak.

A kezdeti kérdéssel kapcsolatos témakör hamar kivesézhető, aztán a szokásos "honnan, mit tanulsz/dolgozol, mivel töltöd a szabadidőd?" kérdések után nem sok beszédtéma marad, mert nincsenek közös élmények. Aztán sokszor nagy távolság is van, vagyis az ilyen ismertségek jó részéről eleve tudott, hogy csak a neten maradnak.

Közben a való világban (nem a szennyműsorra gondolni!) is történnek dolgok, a fizikai barátokra is kell időt fordítani, ezért egy idő után az egész GYK-s ismerkedésre/levelezésre csak úgy tekint az illető, hogy "-20-30 perc a szabadidőmből"...

2014. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Oké,akkor én ezt most megcáfolom.

Egy lányt itt ismertem meg a gyk-n,vagyis itt találtam,ennek már egy éve,és azóta ő az egyetlen ember akit barátomnak tekintek.

Mind a két félen múlik a dolog,hogy mennyire akarja.

2014. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!