Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyugatra vándorolt kelet-európ...

Nyugatra vándorolt kelet-európaiaknak megéri átvenni az ottani mentalitást?

Figyelt kérdés

Nekem az volt a tapasztalatom, hogy a keletiek sokszor még előnnyel is bírnak, hisz kevésbé elégedetlenek és jobban feltalálják magukat nehéz helyzetekben.

A nyugatiak szerintem már annyira bepörögtek ebbe a fogyasztói kultúrába, hogy nem is látnak ki belőle, a tűrőképességük gyakorlatilag minimális. Nyilván most sarkítom a dolgot, mert itt is és ott is van többféle ember, de az arányok másak és nem tartom annyira mintaszerűnek az ők társadalmi berendezkedésüket sem.



2021. okt. 15. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Milyen mentalitást? Hogy 10-ből 9 ember nem idegbeteg itt, míg Magyarországon 10-ből 9 az?
2021. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Nyugaton élek, itt mindenki kedves idegenekkel is, néha hazamegyek szabadságolni, és úgy néznek rám a vonaton, mint valami ufóra, hogy mosolyogni merek vagy udvarias vagyok a boltban.

Hülyeség a kapitalizmust idekeverni, nem azért boldogabbak a nyugatiak, mert vásárolnak, hanem, mert arányos a fizetésük az elvégzett munkáért, és nem kell állandóan azom stresszelniük, hogy akkor most kifizeti a gázt, de a vízre már nem biztos, hogy marad, de közben valaki beteg, tehát gyógyszerre is kell költeni stb.

2021. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Mindketten közel minimálbéren vagyunk párommal külföldön, csak az egyikünk fizetése (!) elég mindenre egy hónapban. MINDENRE. Ha kell gyógyszerre, finom ételekre, a háztartásban mindenre, úgy hogy van autónk, és cigire is költünk, sőt még kirándulgatni is tudunk a pénzből. A másikunk fizetéséhez hozzá sem kell nyúlni sosem. Mindezt úgy, hogy fizetjük az albérletet.

Magyarországon is közel minimálbért kerestem, 140 ezer forintot. Inkább nem mondanám el, hogy az mire elég egy hónapban két emberre... :)


Csoda, hogy idekinn több a boldogabb ember?

2021. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?, hogy hirtelen kapsz eurot és felülsz a magas lóra ami sose létezett, ahogy "nyugatraszakadt" honfitàrsaink szokták?...szerintem szánalmas...lásd elöbbi hozzászólók...ezek szimpla csórók, akik ha itthon jutnának pénzhez ugyanúgy megmondanák, hogy Mo n minden szar...de ők megcsinálták...le a kalappal...
2021. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

4

És te mire gondolsz? Miért is vagyunk szimpla csórók, akik magas lóra ültek?

Én szeretem Magyarországot, de nem annyira, hogy diplomásként havi 140-ből (férjemmel együtt 320–ból) neveljek fel két gyereket és még a házhitelt is fizessem mellé. :) Akik megtudják tenni és boldogok mellette, tegyék, én nem lennék boldog.

2021. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
5 gyakorlatilag nem sikerült felfogni a világot magatok körül, aki diplomásként 140et keres idehaza, az biztos, hogy alkalmazottságban gondolkodik, magyarul arra van igénye, hogy megmondják mit csináljon, gondolkodni ne kelljen, aztán elmegy külhonba ès megmagyarázza magának, hogy de baromi jó, hogy most dupláért vagyok csicska...ezen nem nagyon van mit szépíteni ..
2021. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

6

Te se fogtad fel a világot. Azt hiszed minden diplomával kiesel az iskolapadból és lehet is vele vállalkozást nyitni, vagy egyből főnök leszel valahol? Vicces vagy.

2021. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs is diplomám...pontosan arról beszélek amiről te is...
2021. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!