Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetértek Yoda mester bölcses...

Egyetértek Yoda mester bölcsességével?

Figyelt kérdés
"Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!" Ha lehet fejtsd is ki, hogy miért igen, vagy miért nem!

2021. okt. 16. 19:55
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
26 szavazat
1 2
 1/12 A nagy Levin ***** válasza:
97%
Mi honnan tudjuk, hogy te egyetértesz-e vele?
2021. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Felénk úgy mondják, próbálkozni a kutya szokott!
2021. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

@1 Sehonnan.


De ha érdekel, nem értek vele egyet. Mindig jobb megpróbálni, mint nem tenni semmit. Csak nyerni lehet vele. Ha nem sikerül, ez van; de ha igen, akkor az tök jó.

2021. okt. 16. 20:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

A példához válasz: ha csak próbálkozol azzal azt mutatod hogy nem vagy biztos abban amit csinálsz ha pl egy villanyszerelő aztmondja hogy hát megpróbálom megszerelni ezt vagy azt akkor látszik rajta higy nem telhesen biztos a dolgában mint elront valamit legroszabb esetbe felgyújtsa a házat de ha kimondja hogy meg tudom csinálni már nem egyszr csináltam ilyet akkor egy az hogy bizalmat ébreszt másik meg az hogy saját maga is tudja hogy meg tudja csinálni.


A filmbéli példa pont az idézethez kapcsolódik amikor luke próbálta kiszedni az erővel az x szárnyút nem bízott magában ezért nem tudta kihúzni

2021. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Kedves kérdező, ha téged meg kellene operálni, kire bíznád magad? Arra, aki rémülten pislog: hát, megpróbálhatom...vagy arra, aki erélyesen intézkedik és csinálja?
2021. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van.
2021. okt. 16. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Az idézet egy olyan helyzetre vonatkozik, amikor valami olyat próbálsz megcsinálni, amit eddig nem sikerült (már a helyzet leírásához is alapból a próbálkozik szó jön nekem).

Ha valamit még sosem csináltál, vagy sosem sikerült, akkor próbálkozni és a sok próbálkozás után remélhetőleg össze is jön.

Nagyon rossz mentalitás, amikor csak a sikert értékeli valaki, hiszen a sikert mindig rengeteg kodarcba fulladt próbálkozás előzi meg.

Szóval az én bölcsességem inkább az lenne, hogy "Próbáld addig amíg nem sikerül!"

5#-ös én inkább arra bíznám a műtétemet, aki előtte rengeteget próbálkozott (pl amíg egyetemre járt, rezidens és műtéti asszisztens volt) és nem pedig Józsibácsira, aki még sose műtött, de azt mondaná, hogy sima liba nem lehet bonyolultabb, mint tehenet fejni.

2021. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%

Abszolút nem, sőt, én az életben a próbálkozásokat tartom a leginkább nagyra.


Vagy ha valamiben nem 100%-ig vagy biztos, ne is kezd bele (és ezáltal ne is fejlődj)?

2021. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
8# Igen a nem jeletős dolgoknál valóban így van de hogy amit az 5# írt egy műtétet nem bíznék egy olyan emberre aki nem 100%-ban niztos a dolgában mert ha meghal a beteg nem foghatja arra hogy hát fejlődni kell nem mehet egyből minden. Vagy egy kőműves ha nem 100%-ban biztos abban amit csinál ráddől a ház szóval azt még elfogadom hogy pl nem tudsz biciklizni és folyamatosan próbálkozol vagy pl focizni és folyton fejlődsz oké de az élet fontos dolgaiba nincs lehetőséged a hibára mert jobb esetben csak kirúgnak roszabb esetben akár katasztrófát vagy balesetet okozol
2021. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval igen is ez a jó mentalitás
2021. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!