Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Járhat olyan személy doktori...

Járhat olyan személy doktori iskolába, aki különböző szakokon szerezte meg az alap és a mester diplomáját?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2013. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A doktori képzésben a mesterszakos diplomáját folytathatja.
2013. jún. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
persze, de ha mérnöknek tanultál és pszichológia dokira akarsz menni azt nem lehet. én szociálpedagógián végeztem, aztán pedagógiai értékelés és mérés szakon mesteriztem...úgy néz ki pszicora megyek!
2014. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kizáró ok tudtommal! Mesterszakos diplomának lenni kell, az szükséges! Ha van felvételi vizsga, ott azt nézik, hogy rendelkezel-e annyi ismerettel, amivel a kijelölt érdeklődési területen megkezdheted a kutató munkát. Ez tipikusan azt jelenti, hogy egy mesterszakos tudása illik, hogy legyen az adott érdeklődési területen belül. (Legvalószínűbben ez akkor teljesül, ha van mesterszakos diplomád olyasmiből, ami erősen köthető a kiválasztott kutatási témához.
2014. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége a szaknak. A doktori képzéshez egyetemi végzettség szükséges és az, hogy a jelölt kutatási témáját az adott doktori iskola befogadja. (Ennek garanciája a doktori iskola egyik témavezetőjének a személye.) A doktori felvételinél döntően a tudományos munkásság, tehát a nemzetközi folyóiratcikkek száma, impact factora számít.
2014. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!