Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel kellene foglalkozom a...

Mivel kellene foglalkozom a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Jelenleg esti iskolában tanulom a villanyszerelést (3 éves képzés) idén van az utolsó évem. Áprilisban végzem.

Jelenleg augusztus eleje óta villanyszerelőként dolgozok egy csapatban mint segédmunkás. Szóval hiába értek hozzá marad a falvésés, és egész nap a mennyezetfurkálás.

Én ezt rövidesen szeretném abba hagyni. Jövőre egy vállalkozást szeretnék indítani. Úgy gondolom addig meglesz a kellő rutinom (különböző trükkök a szívás elkerülése érdekében) szakmailag úgy gondolom teljesen oké vagyok.


Szerintetek milyen más szakmát lenne érdemes mellé tanulni?

Gondoltam a klíma szerelésre, mielőtt felmondtam nyári munkán, és előtte 1 teljes évig ezzel foglalkoztam magánvállalkozó mellett. Igazából hiba feltárás, javítás, igényes munka 100%-osan megy. Viszont a klímaszerelőkből Dunát lehet rekeszteni. Viszont szeretem, és értek hozzá.

Gondoltam a vagyonvédelemre viszont nem szeretem csinálni. Nagyon messze áll tőlem a riasztózás, kamerázás.

Mi mást lenne szerintetek érdemes tanulni manapság?

Víz gáz fűtés? A hegesztés sajnos viszont nem megy. Taknyolni tudok, de nincs rá kézügyességem emiatt ez kizáró ok úgy gondolom.

Valakinek ötlet ?



#szakma #villanyszerelés #klímaszerelés #Milyen szakmát válasszak?
2021. okt. 25. 07:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A villanyszerelésből ne ártana még 1-2 év rutin.

Klíma telepítés az passzol hozzá, sztem ok.

A vállalkozáshoz kezd el azonnal az ügyfélkör kiépítését.

Kőműves, burkolás és a festés-mázolást érdemes elsajátítani,

legalább rendet hagysz magad után komplexen! :)Ráadásul a "helyreállításra" is árat tudsz adni...

Egy egyszerű de tartalmas weboldal, és mehet is a meló!

2021. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért falfúrástól meg véséstől nem lesz rutinod a villanyszerelésben.

Valami kívülállónak kellene megmondani, hogy a segédmunkán túl is valós-e a tudásod, hogy érdemes-e önállósodni. Én inkább várnék egy kicsit, hogy szakmunkában is legyen valós szakmai tapasztalat és utána vállalkoznék.

2021. okt. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Másokból kiindulva én azt csinálnám, hogy teljes állásban (heti max 40 óra) lennék villanyszerelő alkalmazott pár évig, és amellett lassan nekiállni vállalkozni. Amíg alkalmazott vagy kisebb a kockázat, nem a saját cuccaid használod, tudsz kapcsolatokat kiépíteni. Ahogy kezd egyre több maszek melód lenni szépen felmondasz. Ezzel csak az a baj, hogy délután és hétvégén dolgozni kell.
2021. okt. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1. lépés alkalmazott, és majd 2-3 év rutin után (plusz akkor már ismersz embereket, akiknek melózhatsz vagy tudnak ajánlani) mehetsz egyéni vállalkozásba is.
2021. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A hegesztés sajnos viszont nem megy. Taknyolni tudok, de nincs rá kézügyességem emiatt ez kizáró ok úgy gondolom."


Gyakorolni kell, hogy jobban menjen, esetleg más egyéb tevékenységekkel fejleszteni a kézügyességet, pl. rajzolás, akár kalligráfia, vagy keresni egyéb mozgás, kézügyesség fejlesztő tevékenységet, ami közelebb áll hozzád.


Szerintem is jó ötlet tovább csinálni alkalmazottként a munkát és vele párhuzamosan, mellette felépíteni a saját vállalkozást, meg hozzá az ügyfélkört.


A napelem telepítés nagyon népszerű mostanában, egy pár évig még lesz szükség ilyen szakemberekre. Ha már minden régebbi házon lesz napelem, esélyes, hogy vissza esik majd a kereslet, bár ahogy fejlődnek a napelemek is, addigra szerintem cserélni fogják majd a régebbieket hatékonyabbra, úgyhogy egy jó darabig biztos szakma lesz még.

2021. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!