Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki megsért téged valamivel...

Valaki megsért téged valamivel, akkor megérdemli-e az illető, hogy többszörösen, hónapokig szenvedjen majd a későbbiekben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 25. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem valaki megsért,vagy tönkre akar tenni,azzal megszakítom a kapcsolatot. Majd a sors elrendezi,aztán, ha jó sorsot kap,vagy rosszat,az már nem az én bajom.
2019. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem, engem nem lehet megsérteni. :)
2019. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy az előző írta, én se nagyon fogalkozok ilyesmivel. Van ami rosszul esik, meg lehet bántani, de megsérteni aligha. Se időm, se energiám nincs arra, hogy másra haragudjak
2019. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem, engem nem tesz boldoggá, ha valaki szenved, és a sértését sem teszi semmissé.

A konkrét esettől függően, vagy megbeszéljük és utána kb. ugyanolyan lesz a kapcsolat, mint előtte. Vagy ha annyira durva sértés volt, akkor nem tartom vele többet a kapcsolatot, vagy ha muszáj (pl. munkában) akkor normálisan dolgozom vele, de nem leszek közvetlen, nem lesz már baráti a viszony.

Direkt nem fogok senkin sem kvázi bosszút állni.

2019. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Ez attól függ, mivel sértett meg.

A bosszúállás rendkívül kicsinyes és könnyű túlzásba esni.

Sokan a sértést keverik egy rosszul elsült poénnal, vagy akár a rosszindulattal.

2019. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de az, aki szerint ez arányos büntetés lenne egy sértésre, az megérdemelné, hogy ő járjon így.
2019. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Nálam nem, mivel évtizedek alatt egyszer sem sértődtem meg. Nem azt nézem mivel sérteget, hanem ki. Elkönyvelem az illető értelmi szintjét és ennyi.
2019. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

1. A többszörös büntetést senki sem érdemli meg.

2. Ha csak kritika volt, ami fájt, azt át kell gondolni, nem szabad megbosszulni.

3. Ha a megsértő indulatból tette és bocsánatot kér, akkor érdemes megbocsátani.

4. Ha szándékos volt, érdemes a kaocsokatot mininalizálni.

2019. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem, maximum a tettével egyenes arányosan, de ezt se az én dolgom "biztosítani".

Nemrég engem is nagyon megbántott valaki, aki fontos volt. Nem keresem azóta, ha neki ennyit ért, hát ennyit ért.

Nem akarom, hogy szenvedjen vagy ilyesmi, bár nyilván idővel lesz némi lelkifurdalása, hogy hülyeséget csinált. Ha bocsánatot kérne, megbocsátanék.

Ha nem teszi, szíve joga.

2019. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

9. vagyok


Az én esetem kicsit más, nem arról van szó, hogy mondott rám valamit, amin én megsértődtem, hanem úgy viselkedett velem, amit én nem tudok elfogadni, majd ő sértődött meg egy mondvacsinált apróságon végleg.

2019. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!