Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sikeres forgalmi vizsga utáni...

Sikeres forgalmi vizsga utáni jogosítvány igénylés?

Figyelt kérdés

Ma tettem sikeres forgalmi vizsgát, az elsősegélyem is sikerült, mindenem megvan. Ha jól tudom 3 napot kell várni, mire bemehetek a kormányablakba.. oda viszem a vizsga igazolást, személyi, lakcím kártya, elsősegély vizsga, egészségügyi vizsga dokumentumot..

mi a gyorsabb, ha postázva kérem, vagy személyesen elhozom a kormányablakból? Vagy nem számít? Alig várom, hogy vezethessek!!!

Ti mennyi időt vezettetek szüleitekkel, vagy mással, aki tapasztaltabb, mielőtt egyedül mentetek volna? Nekem a szüleim azt mondták, hogy 1-2 hónap után adnák csak oda a kocsit. Akkor is csak a városban, hosszabb utakra azért még nem.

Ami jogos, nem llenkezem. Nálatok hogyan volt?



2021. okt. 25. 14:55
 1/3 anonim válasza:
77%

22 voltam. Ráadásul már házas, így volt saját autónk. Az nap foglaltam időpontot okmányirodába, és én kipostázást kértem, mivel a covid alatt a már megkapott papírral is lehetett vezetni.

Amúgy meg mivel saját kocsi, plusz 6 hónapos gyerek volt a hátsó ülésen, én nyugisan vezettem. A mai napig nem volt semmilyen balesetem, és az autót se húztam meg. Az elején ha lehetet mellettem ült a férjem.

2021. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem, de szerintem én bementem érte, viszont nem hiszem hogy óriási különbség lenne a postázás és a személyes között. Max. 2-3 napra tippelek.


Az 1-2 hónap kihagyás már pont annyi, hogy berezelj és ami most még automatikusan megy, megint nyűg legyen és gondolkoznod kelljen rajta. Szintén nem tesz túl jót, hogy ezek alapján nem bíznak benned, ami miatt kételyek lesznek benned és jobban izgulsz hogy nehogy elronts valamit. Gondolom fiatal vagy, de akkor a jogsiba miért mentek bele? 2 hónap után is ugyanúgy összetörheted mint most, csak addig gyakorolnál és kevesebbet felejtenél.


Hogy kivel mész, mész-e valakivel az személyiségfüggő, meg persze ha olyan korban vagy, akkor a szüleid hogy állnak a kérdéshez. Én egyedül mentem egyből, egy ideig kevésbé forgalmas helyeken és időben gyakorolva, hogy szokjam a kocsit. Általában az elején érdemes egy tapasztalt emberrel vezetni, csak nehéz olyat találni aki nem pof-zik bele mindenbe az "én jobban tudom" hozzáállásával, rosszabb esetben a leszólásoddal romboljon. Szerintem az oktatód is elmondta, hogy a hibákból tanulsz, persze ügyel az ember hogy azok minél kisebbek legyenek, de ez a tanulási fázis velejárója. Másrészről fontos az önállóság, hogy saját döntéseket hozz és feltaláld magad. Úgy fejlődsz, hogy elrontasz valamit, ami benned marad, ezért legközelebb már kevesebb eséllyel vagy egyáltalán nem fogod, mert emlékszel rá. Ilyen pedig még évtizedek múlva is lesz.

2021. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja bocsi az 1-2 hónapot úgy értettem, hogy addig úgy vezethetnék csak, hogy velem vannak, utána mehetnék egyedül. 20 éves vagyok
2021. okt. 25. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!