Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosítvány igénylése kb...

Jogosítvány igénylése kb mennyi idő mindennel együtt?

Figyelt kérdés
Arra az időre gondolok, amit a kormányablakban / okmányirodában kell eltölteni. Gondolom még fotót is csinálnak stb.

2019. febr. 27. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Maga a művelet pár perc. Nem ismerem az összes kormányablak működését, nálunk így megy.

1. kérsz sorszámot a gépből

2. vár a hívásra (kijelzőn megjelenik a számod).

3. a pultnál kitöltenek egy papírt/vagy kitöltetik veled

4. átküldenek a fotó elkészítéséhez

5. újra az előző ablakhoz, akkor még alá kell írnod.


A folyamat ennyi. Kb. 5 perc az első menet, 5 perc a fotó, 5 perc a harmadik menet.

Lehetnek gyorsabb és lassabb ügyintézők.


Ami pedig a várakozási időt illeti:

Voltam úgy cserén, hogy majdnem 4 órát kellett várni, de úgy is, hogy sorszámhúzás után egy perccel már mehettem is az ablakhoz.

2019. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm.
2019. febr. 27. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyes átvétel esetén nyolc naptári nap a határidő első kiadáskor és csere esetén is.
2019. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem olvastad el a kérdést...
2019. febr. 27. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:
3. válaszra írod?
2019. febr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem.

Szóval az első is én vagyok.

A harmadikat a modi átszerkesztette.

Utaltam benne egy törölt válaszra.

Ez csak a végén volt, s azért, hogy ha már a tégdd kritizáló szóba hozta...

2019. febr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 grmindenyssa válasza:

Én két hete csináltattam a kaposvári kormányablakban.

Sorszámot húztam, egy perc múlva hívtak. Fényképezés egy perc. Papírok kitöltése aláírása kettő perc.

Amikor hét nap múlva érte mentem: sorszámot húztam, egy perc múlva hívtak. Átvételi elismervény aláírása egy perc.

A két alkalommal mindösszesen hat perc.

2019. febr. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A várakozási idő változó, okmányiroda, kormányablak függő. Van ahol jellemzően keveset kell várni, van, ahol jellemzően sokat, van, ahol nagyon változó.

Az ügyintézés „normaideje” 15 perc; ilyen időközönként lehet időpontot is foglalni; ez szerepel a visszaigazolásban is.

A kérdésed alapján első alkalommal történő igénylésről lehet szó. Mivel ezért illetékmentes, további idővel nem kell számolni. (Érvényesség lejárta miatti csere esetén az idő attól függ, hogy az igénylő, ügyintézéskor rögtön bankkártyával fizet, vagy csekken fizet; ez utóbbinál a csekk kérésén túl még többnyire postára is el kell menni.)


Ha van ügyfélkapu regisztrációd, akkor foglalhatsz előre időpontot; kapsz sorszámot, azzal hívnak. A helyszínen még sorszámot sem kell kérned, nincs kiszámíthatatlan várakozási idő.

(Az ügyfélkapu regisztráció és használata ingyenes, kb. 5 perc az intézési ideje. Ha már ott vagy, érdemes megcsináltatnod; általában olyan irodában csinálják, ahol nem nagyon van várakozó. Számos ügyet intézhetsz online, sokat kezdeményezhetsz így, számos nyilvántartást megnézhetsz: gépjármű, TB, adó, földhivatal stb. Hasznos, hogy bármilyen hozzád kötődő okmány: személyi igazolvány, lakcímkártya, forgalmi engedély stb. érvényességének lejárta előtt két figyelmeztetést kapsz; két-, illetve egy hónappal korábban. Ha új típusú - elektronikus – személyi igazolványod van, akkor online is csinálhatsz ügyfélkapu regisztrációt.)

2019. febr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!