Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik igaz? Szeretünk vagy...

Melyik igaz? Szeretünk vagy nem szeretünk?

Figyelt kérdés
A kérdés leegyszerűsítve: ha szeretünk valakit akkor sosem bántjuk meg vagy maximum ritkán? Akkor tuti, hogy önuralmat gyakorlunk még akkor is ha hajlanánk rá hogy megbántsuk? Vagy nem így van és akkor is megbánthatunk valakit ha szeretjük? Van-e olyan, hogy valakit megbántunk mert pillanatnyilag mérgesek vagyunk vagy akár nehéz időn megyünk keresztül és az mentség és attól még szerethetjük?

2021. okt. 29. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akit szeretünk, az soha nem bántjuk meg szándékosan.

Véletlen előfordulhat, lehet olyan eset mikor az ember vslami olyat mond vagy tesz amiről nem is gondolná hogy a másiknak sértő, de aki direkt megbánt valakit, tudja hogy amit mond az a másiknak fájni fog, az nem szereti, max magának is azt hazudja hogy szerei az illetőt.

2021. okt. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mi van akkor amikor szándékos is meg nem is? Amikor tudja vagy tudhatná az ember hogy rosszul fog esni a másiknak de valahogy nem tud tisztán gondolkodni? Például mert depressziós vagy mert valahogy nem lát reálisan dolgokat. Aztán persze rájön erre hogy nem kellett volna.
2021. okt. 29. 23:51
 3/10 anonim válasza:
66%

Nehéz dolgokat feszegetsz a kérdéssel. Ezt konkrét esetre lehetne levezetni. De röviden tömören a kérdéseidre a válasz

1. De van ilyen ritkán.

2.nem tuti.

3.akkoris megbánthatjuk ha szeretjük.

4.igen, és lehet mentség rá.

2021. okt. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Szerintem akit szeretünk is megbánthatjuk szándékosan.

Pl tetszik neki egy frizura megcsináltatja.

A párja meglátja elmondja neki, hogy nem áll jol neki.

Jobb lenne ha nem mondaná meg csak mert szereti és tudja rosszul fog esni neki?

Konkrét eset kell ezt elemezni.

2021. okt. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszem ilyen komolyan az életet. Tudni kell elengedni.

Sose volt még olyan párkapcsolatom, amiben ne lett volna soha veszekedés. A házasságomban is van. Ilyenkor sokszor olyat is mondunk, amit nem gondolunk komolyan, vagy nem úgy érti a másik fel, ahogy én gondoltam és ez megbántódáshoz vezet.

Mindig bocsánatot kérünk később. Szeretjük egymást, ez a legfontosabb. Mégha néha dühösek is vagyunk a másikra, sőt egyenesen utáljuk arra az egy órára/napra. :D

És itt lehet szó akármilyen másik családtagról.

Nincs annyi csillag az égen, ahányszor a testvéremmel vagy anyámmal veszekedtünk és nagyon csúnya dolgokat mondtunk, vagy mondtak nekem.

Ezeket megtanultam elengedni. Nyilván távolságtartóbb lettem valamennyivel, legalábbis egy időre, megis szeretem őket.

Sőt, néha meg kell bántani valakit ahhoz, hogy belássa a hibáját.

2021. okt. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Sokszor azokkal veszekszem és azokat bántom meg akiket a legjobban szeretek!

Mert őszinte merek velük lenni. Tudom , hogy attól még szeretnek ha hirtelen valamiben nem egyezik a nézőpontunk , véleményünk.

Akiket nem szeretek tapintatosabb vagyok velük, hogy ne generáljam a feszültséget, így őket kevésbé is bántom meg.

De ha a szerelmed vita közepén pl. le dagadt hájpacnizod az nem szerelem. Tudni kell a határokat.

2021. okt. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Amit te írsz depresszió stb. Miatt nem biztos , hogy tolerálnám sokáig. Párszor belefér. De akkor ezzel a problémával foglalkozni kell. Hiába indok.
2021. okt. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem a depresszióra akartam kihegyezni de azért kérdeztem arra rá mert az talán egy külön kategória mert végül is a depressziós ember nem tehet róla hogy az.


Sajnos én már sok mindenkit megbántottam akiket amúgy szerettem/szeretek és ez ihlette a kérdést mert máskor meg éreztem, hogy szeretem és ez gondolkodtatott el, hogy hogy van ez valójában.

2021. okt. 30. 00:25
 9/10 anonim ***** válasza:
érdekes felvetések
2021. okt. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem épp úgy ahogy nem lehet pontosan megfogalmazni mi az a szeretet (körülírni, érzékeltetni lehet) úgy az sincs kőbe vésve, hogy ne bánthatnád meg akit szeretsz. A szeretet fajtája is többféle lehet (más értelemben szeretjük a szüleinket, a párunkat, a barátainkat, gyerekeinket stb.) Sőt igazából az, hogy kinek mi bántó is egyénenként eltér. Írta valaki a hajas példát, ott is lehet, hogy a hajas illető megsértődne amiért a párja elmondta neki, de az is lehet, hogy simán elfogadná a véleményét és lerendezné annyival, hogy neki tetszik és kész. Nincs jó rossz nélkül. Ez véleményem szerint a szeretetre is igaz. Fontos dolog és boldogok vagyunk ha érezzük, de kell neki egy negatív pár is, hogy teljes legyen. Ezek a negatívak építően hatnak a szeretetre, hiszen minden egyes helyén kezelt, megbeszélt konfliktus erősíti a kapcsolatot és a szeretet a másik iránt. Ennek az egyensúlyban tartása az emberek feladata és ha valahol ez felborul, ott már a szeretet sem az igazi
2021. okt. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!