Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túlélni a Karácsonyt vki...

Túlélni a Karácsonyt vki nélkül, akit nagyon szeretünk, de sajnos már nincs közöttünk. Hogyan?

Figyelt kérdés
Tavaly ilyenkor együtt készülődtünk,jártuk a boltokat,terveztük mi hogyan legyen.Nagyon szerette a Karácsonyt.Én is.Most inkább fájdalmas.Látom mindenki boldogan vásárolgat,én nem.Érez még így vki?
2015. dec. 2. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Az élet rendje az elmúlás...neked fel kéne dolgoznod még. Itt úgy veszem észre nem a Karácsonyon kellene a hangsúlynak lennie...
2015. dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem,nem a karácsony a lényeg,hanem a hiánya.Te veszítettél már el vkit,akit nagyon szerettél?
2015. dec. 2. 12:12
 3/9 anonim ***** válasza:
most ebben a helyzetben vagyok. karácsony este ki fogok menni a sírjához. amúgy pedig mostmár mindig velem van. úgy szeretnék élni, hogy továbbra is büszke legyen rám. nem egyszerű, néha érzem, hogy képtelen vagyok élni nélküle. olyankor arra igyekszem gondolni, hogyan szeretne látni. gondolom, nem szomorúnak.
2015. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mit csinálsz h ne legyél szomorú?mostanában veszítetted el?váratlanul vagy régóta beteg volt?
2015. dec. 2. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
a nyáron, hirtelen. írtam leveleket neki, sokat gondolok rá. a szomorúságot nem lehet elkerülni, a gyász része. ez egy hosszú és nehéz folyamat, viszont mindenkinek más.
2015. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Mit csinálsz h ne legyél szomorú?"

Azt hiszem ilyenkor jó szomorúnak lenni, nem elűzni kell a bánatot, hanem átélni, és úgy túl leni rajta, a túljutást pedig nem szabad sürgetni. Sajnos manapság ezt kívülről sem tisztelik (és így mi magunk sem), gyakran vágják a fejünkhöz, hogy "de hát már egy hónapja, miért nem tudod túltenni magad ezen", pedig szerencsétlen gyászoló pont ezt teszi, csupán egy hónap vajmi kevés; átélni az év neves napjait a szeretett személy nélkül - kérdésben a válasz, hogy minimum mennyi idő is egy természetes gyászfolyamat.

Elfogadod, hogy már nincs közöttünk, és elfogadod, hogy ez fáj. Talán nem véletlen, hogy Karácsony a téli napfordulót követi, a mélypontra épül, nem Szent Iván éjre, ez nem az öröm ideje, hanem a reményé, hogy mostantól újra hosszabbodnak a nappalok. De előbb le kell süllyedni a mélybe, hogy utána elindulhassunk kifelé.


Valaki kifejezetten szembenéz a bánattal, például végighallgatja Mozart vagy Verdi Requiemjét, akár élő hangversenyen. Nagy bátorság és próbatétel, és nagyon felszabadító, persze az ilyet nem szabad erőltetni, valakinek erőteljes lökés kell, másnak jobb a lassú, kevésbé fájdalmas út.


Ha behatóbban érdekel a halál és a gyász, utánanézhetsz Elisabeth Kübler-Ross nevének.

2015. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz nélküle és nem enyhül a fájdalom,inkább fokozódik.
2015. dec. 2. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, csak nem egy éve történt, hanem régebben.

Gyorsan letudom a kötelező jópofizást, aztán elintézem, hogy mindenki hagyjon békén. Általában karácsony éjjel futni is elmegyek: Üres az utca, hideg van, senki nem piszkál, egyedül lehetek.

2015. dec. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is szívesen elmenekülnék messze,ahol nem lát senki.Nincs erőm a "jópofizáshoz".Nélküle nem azt jelenti a karácsony,amit kellene.
2015. dec. 3. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!