Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon csak az tud...

Magyarországon csak az tud előre haladni akinek van sütnivalója?

Figyelt kérdés

Külföldön élek már elég hosszú ideje. Nemrég Magyarországon jártam, s az tűnt fel hogy az emberek folyamatosan próbálnak elintézni mindenféle dolgot a hivatalos utakat kikerülve. Azt mondták, a mindenkori kormányzat folyton csak egyre nehezebbé teszi az emberek életét szinte minden tekintetben, így aztán muszály hogy itt-ott kiskapukat keressenek, mert máshogy lehetetlen lenne előrejutniuk. Főleg a bürokráciát és a lehúzás hozták fel. S nem pénzéhes vállakozókról beszélünk hanem egyszeri átlagos emberekről.

Külföldön ez nem megszokott számomra, sokkal könnyebb elintézni mindent a hivatalos úton, bármibe is kezd az ember.

Igaz lehet ez?


2021. okt. 31. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Előre haladni mindenhol csak az tud, akinek van sütnivalója. Az megint más kérdés, hogy ezt a rendszer segítségével, vagy megkerülésével tudja elérni.
2021. okt. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem. Nálunk szemtelenül sok dolog csak azért nehezebb, mert szarul van megcsinálva és logikátlan. Ez annak köszönhető, hogy gęcibuta emberekre van bízva. Szóval ehhez nem sütnivaló kell, hanem lesüllyedni egy szint alá velük, illetve csak magadra számítani szinte mindenben.


Ez van a felsőoktatásban, ez van a bürokráciában, a törvényhozásban, mindenben. Egyszerűen szarul csinálják, azért jár mellé egy csomó fölösleges és teljesen értelmetlen szenvedés ugyanazért a jutalomért (vagy kevesebbért) cserébe, amit kinn sokkal könnyebben meg lehet szerezni.

2021. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Én pont most mentem külföldre és szerintem durvább a bürökrácia mint otthon. Amíg nem csúszik hiba a folyamatban akkor jó, hogy van mindenre ezer szabály. De ha hiba van, akkor durvábban bénul az egész és nagyon nehéz megoldani, mert itt nincs az, hogy majd valami ügyintéző megoldja, akkor is ha nem az a szabály.
2021. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, közmunkás sehova!
2021. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!