Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hívják szervízdíjnak...

Miért hívják szervízdíjnak díjnak ha semmit nem kapok belőle?

Figyelt kérdés

Pincér vagyok újonnan. Sok ember azért nem ad borravalót, mert az árban benne van a szervízdíj, amit meg is értek, én sem adnék.


De most esett le, hogy én abból semmit nem kapok. Az órabérem ugyanannyi, nem mintha megkapnám azt a 10%ot vagy mennyit amit felszámolnak érte, valójában ez ugyanúgy csak a tulaj zsebébe megy..

Konrétan csak megemeli az árakat és szervízdíjnak hívja, hogy a mi borravalónkat szedje el. Mármint rengetegszer volt, hogy fizetés előtt megkérdezték hogy benne van-e az árban a szervízdíj, és úgy döntötték el adnak borravalót. Azt is megértem, hogyha valaki nem akar adni, nem erről van szó, én csak azt mondom hogy ez a szervizdíj dolog hülyeség . Én eddig azt hittem hogy ebből a pincérek is kapnak valami plusz pénzt.

Szerintetek ez nem kicseszés?



2021. nov. 2. 01:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
De, igazad van, ez jó nagy kicseszés. Én sem adok akkor borravalót, ha van szervízdíj felszámolva, pláne hogy sok helyen elég magas is ez a díj. Megértem, hogy fel vagy háborodva.
2021. nov. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Magyarországon elviekben már azt is büntetik, ha adsz valakinek pénzt!Szóval szerintem lassan betiltják a borravalót is!Beszélj a főnivel aztán hátha nap végén ad valamennyit!
2021. nov. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

A vendéglátásban a fizetőpincér kapta a borravalót. Köteles volt leadni. Nap végén a főnök osztotta a százalékot. Tehát nem a oincér zsebébe ment.

A szervizdíj nyugaton általános, onnan vettük át.

A Kádár érában úgy állapították meg a fizetését a szolgáltatóknak, hogy eleve számoltak a borravalóval- vendéglátás, orvos, nővér, taxis.

De pl. a kamionosoknak is nagyon alacsony volt a fizetésük, mert hizzászámították, hogy ha úton van, valutában napidíjat kapott, aztán a behizott árukból meg csencselt.


Az emberek nehezen szoknak le a birravalóról.

Amúgy az étel árába mindent belekalkuláknak, a beszerzéstől, fözéstől, a minkavállalók fizetésén át a rezsiig, felszolgálásig. Ezért itt a szervizdíj lehúzás.

Senkinek, semmikor sem adok borravalót. Én sem kapok.

2021. nov. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%

Ha vadászni mész vadászatkor kinek adsz borravalót? A természetnek?

Egyébként régebben én is adtam borravalót, kivéve abban az esetben, ha nem teljesítették a megígért időt.

2021. nov. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Balatonon (Fonyód) egy étteremben idén nem szóltak egy vendégnek sem, hogy szervizdij van a számlában (15 %) így még azon felül adtunk borravalót is. Azért ez is mekkora ganesag volt...
2021. nov. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Én postán dolgoztam kézbesítő elszámolóként. Mindenki mondta, hogy mennyi borravalót kapott, iszonyat sokat. Borravalóban két hét alatt megkapták az én havi fizetésemet. 66 kézbesítőt kellett leszámolnom, szerintetek én mennyi borravalót kaptam? napi össz. 5-20 Ft-ot!


Én bizony senkinek nem adok borravalót, én se kapok.

Ha van szervízdíj, akkor pláne. A pincérnek eleve az a dolga, hogy kiszolgáljon, azért fizetik. Nehogy már még azért fizessek neki, amiért megfizetik! Ha kevesli, akkor menjen máshova pincérkedni.


Egyáltalán nem vagyok a borravaló, hálapénz híve.

2021. nov. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Beszélj a főnökkel hogy mennyi az annyi. Jobb nyiltnak lenni.

Szervizdíj mellett te sem vagy motivált hogy kedvesen szolgálj ki és futkoss hulla fáradtan vendégtől vendégig.

Én azt hittem a szervizdijjat megkapják a pincérek, az, akié az asztal.

Szerintem ez egy burkolt áremelés, mert mindenki ahhoz van szokva hogy elvitelre 1700 egy pizza a jobb helyeken.

Ennyiért viszont nem éri meg terítéken vendégül látni, de ha kiirják hogy 2000, annyiért meg nem ül le a vendég, és haza sem viszi.

Sajnos sok ember még mindig nincs tisztában azzal, hogy a vendéglátásban - benne is van a szóban a jelentés-, nemcsak az ételt kell kifizetni, hanem a felszolgálást, terítéket, mosogatást, wc lehúzást, szemétkeletkeződést, fűtést/légkondi, világítást, sorolni lehet a végtelenségig, ami a tulajnak nem kevés pénzébe kerül, és egyáltalán a lehetőséget hogy a vendég este 10 kor is leülhet terített asztalhoz. Ezt viszont meg kell fizetni. Ha ez tudatosulna végre az emberekben, akkor adnának ezen felül borravalót a pincérnek.

Ördögi kör. Ha beépíted az árba a szervizdijjat, nem megy be vendég. Ha meg így marad, a pincér nem kap semmit.

Szarok a fizetések mo-on az a helyzet. Sokan nem tehetik meg ezt a luxust.

2021. nov. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Vagy csak egyszerűen nem kellett volna a pincér plusz pénzét elvenni. Ez az igazi magyar munkaadói mentalitás. Ott megnyúzni az embert ahol lehet, mert plusz pénzt kiadni nem akarnak. Én gyárban dolgozom irodában. Sokszor bejártam reggel 5-re míg kicsi volt a gyerekem, és maradtam délután 14-15ig. Volt napi 1-2 óra túlóra pénz, ami óránként olyan 3 ezer Ft volt. Na ezt a lehetőséget elvették, mert ha a szakos dolgozó nem megy 5re minek megy egy diploma nélküli irodista be reggel 5re. Nyilván a túlóra miatt, ha már hétvégén nem engedik és mert napközben 22 további idióta ember baromságát nem akarja elviselni fókuszálni akar a munkájára. Kezdődött így. Ha hétvégi túlórát akarsz? Hajaj azért úgy meg kell alázkodni, mert nem nyalom naponta a főnök seggét. Aki kinyalja neki adott 4 szombat minimális munka. Egy szombati 8 óra bizony 34 ezer forint, nekem pont kapóra jönne. Mert ugye kicsi a gyerekem és mellette tartós beteg. A jó magyar állam semmi pénzt nem ad tartós légúti betegségre. De még ez sem volt elég, akkor mentem 5:40re 6ra dolgozni ímmel-ámmal maradtam 15ig. Na az se volt jó, megváltoztatták a beosztást, hogy a napi jelenlét 7-15ig szól. Persze mehetsz 6ra, és akkor elpuncsolják rossz szájízzel a napodat, hogy na akkor 6-14. De ez sem volt minden újfent eddig a szünet a munkaidő része volt. Most már le kell dolgozni a szünetet is, így nemhogy a plusz pénz lehetőségem veszett el, de még a hazajutásom is bajos lett. Kijelentettem, hogy 540ftos benzin ár mellett nem fogok naponta kocsival menni dolgozni. Így a mostani koncepció az, hogy a 8 órás munkarend átalakult 8:20ra, ami azt jelenti, hogy egyik nap 9 óra 40 percet kell dolgozzak, hogy a többi nap 8 óra jelenlét után leléphessek. Várom egyébként a következő sanyargatást, hogy mi lesz. Szerintem ezt fogja követni, hogy akkor nincs 7 előtt jövet, hanem mindenki akkorra menjen. Szóval, ha valaki azt hiszi, hogy egy iroda fenékig tejföl, az olvassa el az én példámat!
2021. nov. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
8# Ez most hogy jön ide?
2021. nov. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Engem csak az bánt, hogy az emberek azt hiszik hogy a szervízdíjat nekünk, pincéreknek fizetik. Mindig megkérdezik benne van e a szervízdíj, és hát nem akarok hazudni, mondom igen persze.. és akkor nyilván nem adnak semmit, PEDIG ha nem lenne benne akkor adnának borravalót (legalábbis úgy látom azért kérdezik)

Persze vannak olyanok akik amúgy is adnak de ez elég ritka.. eleve 50%a az embereknek nem szokott borravalót hagyni, a másik 50%ból 30% pedig a szervízdíjat gondolja borravalónak… na mindegy, nem ez lesz életem állása, úgy is csak egyetem mellett csinálom .

2021. nov. 2. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!