Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hívják szervízdíjnak...

Miért hívják szervízdíjnak díjnak ha semmit nem kapok belőle?

Figyelt kérdés

Pincér vagyok újonnan. Sok ember azért nem ad borravalót, mert az árban benne van a szervízdíj, amit meg is értek, én sem adnék.


De most esett le, hogy én abból semmit nem kapok. Az órabérem ugyanannyi, nem mintha megkapnám azt a 10%ot vagy mennyit amit felszámolnak érte, valójában ez ugyanúgy csak a tulaj zsebébe megy..

Konrétan csak megemeli az árakat és szervízdíjnak hívja, hogy a mi borravalónkat szedje el. Mármint rengetegszer volt, hogy fizetés előtt megkérdezték hogy benne van-e az árban a szervízdíj, és úgy döntötték el adnak borravalót. Azt is megértem, hogyha valaki nem akar adni, nem erről van szó, én csak azt mondom hogy ez a szervizdíj dolog hülyeség . Én eddig azt hittem hogy ebből a pincérek is kapnak valami plusz pénzt.

Szerintetek ez nem kicseszés?



2021. nov. 2. 01:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Kedves kérdező. Semmilyen munkakörben nem lehet a, szervizdijra és a borravalóra alapozni egy munkát. Az vagy van, vagy nincs. Olyan mint a cefeteria. Számolj úgy hogy nincs.
2021. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban az a módi, hogy mindent 15-ször fizettetnek ki az emberrel. Aki abban a kegyben részesül, hogy dolgozhat, az egy "fizetésért" betölthet 3-6 munkakört. Ebből az egy jövedelemből pedig megadóztatják 99-szer. A klasszikus értelemben vett adón felül mindenért pluszban fizetsz! Termelői ár: megadóztatják. Nagyker ár: megadóztatják! Kisker ár: megadóztatják! Fogyasztói ár: megadóztatják! Szolgáltatásokat: megadóztatják! Szabadidős tevékenységeket: megadóztatják! A "vicces" az ebben, hogy külön-külön adóznak az egymást követő szintek is és ők rátolják a következő szintekre is a költségeiket! Hát nem csodálatos? Pincérként hiába vagy figyelmes, udvarias, előzékeny - és hasonlók, - sokszor járhatsz és jársz is úgy, hogy a vendéget nem érdekli, ki nyeli le a kikényszerített "borravalót", a szerviz díj fedőnéven futó sarcot!
2021. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adok borravalót, a szervízdíj előtt sem adtam, max. nem kértem el a visszajárót, ha jó napom volt. De én sem kapok a munkámért fusi pénzt, és úgy nőttem fel, hogy a szüleimnek sokat kellett spórolni, és ők sem kaptam soha ilyen plusz pénzeket, csak a rendes fizetésüket.

Beszélj a főnökkel, hogy ott hogyan működik, ha új vagy, az is lehet, hogy próbaidő után majd kapsz belőle, ha a régi kollégák sem kapnak, akkor meg nem tisztességes a főnök.

2021. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
53%
Döbrögi megint csak a zsebét tömné.
2022. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%
Ez azért van kedves kérdező, mert így találta ki a főnököd! Egyébként csak mellékesen jelzem, hogyha bemegyek egy étterembe, és Te ilyen becsületes dolgozó vagy, hogy elmondod, hogy az árban benne van a szervizdíj, de én azt a nyugtán nem látom, azonnal jelentem az esetet, és akkor a kedves főnököd számolhat a NAV-val, fogyasztó védelemmel. A vendéglátás amúgy is egy maffia. Nekem a párom dolgozott ebben 1 hónapot, mint rendelés felvevő. A mai napig ki se fizették be sem jelentették és kapaszkodj meg azt mondta a főnöke, hogy ez próba munka ő meg arra nem fizet, mert az neki nagy kiesés. És ezt támogatja a jelenlegi kormány, a jelen magyar helyzet. Ha ezeket te felnyomod, mint belső alkalmazott eltesznek láb alól egy pillanat alatt. De az tuti, ha én beülök ilyen helyre, és ilyen őszinte vagy, azt nem kell szégyellned, mert ahol ezt a dolgot takargatják a vendég elől, az egy g*ci hely. És te sem odavaló vagy, ha már ennyi becsületed van.
2022. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!