Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A buszon ülsz, nincs már üres...

A buszon ülsz, nincs már üres hely. Felszáll egy öreg néni, egy terhes nő, és egy mozgássérült ember. Kinek adod át a helyed?

Figyelt kérdés

2021. nov. 3. 15:46
A kérdező szavazást indított:
A terhes nőnek adom át a helyemet.
Az idős néninek.
A mozgássérült embernek.
58 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Az egyiknek. Felállok a helyemről, ők meg majd elintézik maguk között.
2021. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Aki előbb megkér rá.
2021. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

Terhesség nem betegség. Én is állva szoktam utazni sokszor.

Az idős valoszínű hogy instabilabb, mozgás sérült meg gondolom tolo székben közlekedik. Ugy hogy én az idősre szavazok.

2021. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Attól hogy valaki idős vagy terhes még nem jelenti hogy bármi baja lenne az állással, a mozgássérültnek is a korlátozottságától függ. Ahogy nekem is lehet hogy egészséges emberként egy 12 órás műszak vagy nagy dózisú fogászati érzéstelenítés után nagyobb szükségem van rá mint bármelyiküknek.

Egyébként annak ajánlom fel a helyem akin látom hogy nehezére esik állni. Annak meg átadom aki megkér rá.

2021. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Aki először odaér.
2021. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Aki közelebb van hozzám vagy akinek látszólag nagyobb szüksége van rá. De sokszor csak felállok és üresen hagyom az ülést szó nélkül, és hagyom, hogy az üljön le, aki akar. Én nem látok olyan nagy morális problémát a kérdés mögött, mert feltételezem, hogy van még 2 másik ember is a buszon, aki átadná a helyét, ha valakiknek látványosan szükségük van rá.
2021. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha mozgássérült alatt olyat értünk, aki mondjuk mankóval közlekedik, vagy láthatóan nem áll stabilan a lábán, akkor neki. (A kerekesszékes ugye eleve ül, így az kiesik.) De a terhes meg az öreg közül az öregnek.
2021. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
A terhesnek, attól hogy valaki öreg lehet jobb karban van mint én, meg van szája ha annyira le akar ülni nem?
2021. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Ha a terhes borul akkor két ember is belehalhat.
2021. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Ha a mozgássérült mankóval jár, akkor neki, ha kerekesszéke van, akkor az öreg néninek.
2021. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!