Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon magam alatt vagyok,...

Nagyon magam alatt vagyok, anyagiak, a mostani helyzet. Te is így vagy ezzel? Hogy legyek jobban?

Figyelt kérdés

Alapvető dolgokra költök. A lakás közös költsége, a telefonszámla, ami leginkább az internetet tartalmazza csak, bérlet stb.. Soha nem eszem kint (nemhogy étteremben, de még csak ilyen plázákban sem), de még csak kávéra sem ülök be sehova, nincs hobbim, nem költök semmire, ami "luxus" lenne, ami igazából vicc hiszen ezek nem luxus kategóriás dolgok..

Utoljára 2 hete vettem 3 pár zoknit a Pepco-ban 700 forintért. Utoljára egy délután utaztam a Velencei tóra vonattal júniusban.

Ennek ellenére a fizetésem 70% -a elmegy ezekre az ALAPVETŐ dolgokra. Mert minden hónapban jön valami extra kiadás pl. elromlott a mosógép stb.

Nem járok autóval, még csak nem is fűtök otthon, hogy azzal is tudjak valamit takarékoskodni.

Most ráadásul jön ez a maszkviselés is a munkahelyen, ami abszolút a kétségbe esésbe visz...


2021. nov. 4. 01:17
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Mekkora a lakás? A társbérlet nem játszik? Rögtön beljebb lennél 80 ezer forinttal (bár kerülgetni kellene valakit), meg a rezsi felével.
2021. nov. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az én munkahelyem még mindig nem állt helyre a covid miatt. Kis cég, kevesebb a megrendelő, ezáltal nekem is kevesebb munkám van, ami bevételkiesést eredményezett.


Váltani egyelőre nem merek, mert félek, hogy a 3 hónap próbaidő elteltével repülök (volt már ilyen), mert mégsem kell az ember vagy találnak saját berkeken belül egy imerőst, akinek kell a helyem.


Én úgy oldottam meg, hogy jelenleg a munkám mellett elmentem másodállásban takarítani, mert ragaszkodom egy X összeghez, amiből félre is tudok tenni és vásárolni is tudok ezt-azt, ha épp úgy tartja a kedvem.


Ha majd normalizálódik a helyzet, akkor abbahagyom a takarítást, de addig sajnos ez van.

2021. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!