Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Összehasonlítom magam egy...

Összehasonlítom magam egy másik nővel, ami teljesen kihat az ömbizalmamra. Hogyan hagyjam ezt abba? Régóta nem sikerül

Figyelt kérdés
Nem is tudom,hogy magyarázzam el. Régebben lecseréltek egy nőre, velem egyidős. Igazából csak szex lett belőle, kapcsolatra nem volt való. Az exemet rég elengedtem, nem érdekel és nem is haragszom rá de a lányt azóta is megtudnám folytani. Sokat találkozom vele sajnos, nyilván nem beszélünk egymással de sokat látom. Csak a külsejét irigylem tőle, a személyisége állítólag borzasztó és most is több pasija van,akikkel szexel illetve férje is van egyébként. Úgy tudom a családja is szégyenli a viselkedését. Én tanult, diplomás nő vagyok. Tudom ez nem minden, de mégsem értem miért vagyok még mindig ennyire önostorozó? Akárhányszor látom mindig jobb ak látom magamnál, és ez teljesen tönkretesz engem. Beteges de már azon is gondolkoztam,hogy ha nem élnék legalább nem érezném ezt a kishitűséget. Utána nyilván érzem,hogy ez rettenetesen nagy baromság, egy másik nő csak mert szerintem szebb még nem ok arra,hogy a meghaláson gondolkozzak és kinevetem magam de azért napi szinten eszembe jut, folyton őt méregetem. Ez nem normális. Nem vagyok csúnya nő, tényleg figyelek magamra, az étkezésre, a sportra és mindenre de mégis úgy érzem soha nem fogom külsőleg lekörözni. Nem tudom valaki megérti-e amiben vagyok, de bármilyen tanácsot meghallgatok. Azt is,hogy bolond vagyok de sajnos egyedül nem tudok ezen változtatni, ilyen problémával még pszichológushoz is szégyenlek elmenni. 😄

2021. nov. 6. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Próbáld meg elfogadni, hogy szebb nálad, mástól meg te vagy szebb. Ezek tények, amiket nem tudsz megváltoztatni. Valószínűleg csinosabb, kellemesebb rànézni, jobb a kisugárzása, mint a tiéd. Ezeken próbálj te is változtatni, lekörözni nem fogod, de magad legalább szinten tartod. Mennyi idős vagy amúgy?
2021. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok
2021. nov. 6. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Ez szimplán irigység.


Irigyled, mert te is úgy szeretnél kinézni.


Én nem ítellek el emiatt, de ettől még nem lesz csúnyább a másik, és te se leszel szebb.


Szerintem egy ember akkor a legszebb, mikor őszinte, tiszteli magát és jóindulatú(de nem hülye.)

2021. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell össze hasonlítani magad vele. Az értékrendetek sem egyforma! Látod milyen életet él. A családja is szégyelli mint mondod. Csak mosolyogj és sugározni fogsz. Vonzóbb leszel nála amint elfogadod magad olyannak amilyen vagy! Senkit nem kell leköröznöd ,mert senki nem olyan mint te.Egyedi vagy és úgy tökéletes ahogy vagy! Ráadásul érzékeny a szíved és ezért biztos figyelni fogsz a partneredre érezze majd őt szereted. Már úton is van hozzád. Ne keresd ,mert ő fog megtalálni!
2021. nov. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó! Jól esnek a soraid. 🤗
2021. nov. 6. 20:33
 6/10 Senior Séf ***** válasza:
76%

Senki sem tökéletes. Belőlem pl hiányzik az összes hiba...


Viccet félretéve, a szépség mulandó. Okos férfi egyébként sem a legszebb nőt keresi, hanem aki a legszebbé teszi az életét. Ha az élet egyéb területein többet tudsz nyújtani, mint egy üresfejű, "esze semmi, fogd meg jól" csaj, máris előnyben vagy vele szemben.

2021. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért kell mégis a férfiaknak ez a csaj ha férjezett de hűtlen, és a férjét is évek óta átveri? Mégis mit látnak benne ha nem a szépséget?
2021. nov. 7. 21:22
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Csak a felszínt vakerászod ezeknek az elemzésével, problémád a gyerekkorodban gyökerezik. A számodra is őrjítő viselkedésedre egy kiadós önismereti tréning, pszichoterápia lenne a megoldás, agyalással nem mész semmire.

(Amíg le nem írtad, hogy van diplomád, simán iskolázatlannak lőttelek be a nyelvhelyesség alapján. Két orbitálisan primitív hiba egy kifejezésben: "megtudnám folytani" - siralmas.)

2021. nov. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bele ne halj.
2021. nov. 8. 06:44
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem csak a megcsalás miatt emeled ilyen nagy "szépségbe".

Csak azért látod annyira kifogástalannak, mert lecseréltek rá és ez nagy hatással volt az önértékelésedre, elbizonytalanított. Egy olyan képet mutatott feléd, hogy "Nézd! Erre cseréltek le szóval ő sokkal jobb nálad." Aki csak a külsejével hódít, csak olyanokat tud meghódítani, akik nem értékelik igazán se őt sem a nőket, csak a szexet. Ha megcsalnak nem feltétlenül azért csalnak meg pont azzal az illetővel, mert szebb hanem, mert újdonság és más. Ha már nem lesz annyit a közeledben, el fog múlni szerintem ez az érzés.

2021. nov. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!