Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan találom meg az Excel...

Hogyan találom meg az Excel táblázatban azok nevét, akik egy másik listában vagy szerepelnek vagy nem? Hogyan tudom összehasonlítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


van egy listám excelben, ami neveket tartalmaz, más adatokkal együtt persze. Sok oszlopot és sort tartalmaz.

Van egy másik táblázatom, ami azon neveket tartalmazza, akik mondjuk abban a programban már nem akarnak részt venni, tehát az eredeti listától eltérően jelenik meg (vannak egyezőségek és eltérések), de kinézete ugyan az. Össze szeretném a kettőt a legegyszerűbben hasonlítani.


Az fkeres, amit eddig használtam, nem működik. Csináltam már azt is, hogy a fontos infókat, neveket egy táblába tettem, hogy ne több fülön vagy munkafüzetben dolgozzak, de nem tudtam összehozni :(


Tudnátok kérlek segíteni, hogy mi lehet a helyes képlet.


Köszönöm.



2019. jún. 25. 16:24
 1/2 Kőváry Orsolya ***** válasza:

FKERES-nek működnie kéne, hacsak nincsenek elírások, felesleges szóközök, nem nyomtatható karakterek, amiket ránézésre nem is könnyű meglátni.

Ugye jó az oszlopok sorrendje is?

2019. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Reméltem, hogy jó, de valami hibát ír ki. Már a súgót is megnéztem, aszerint is beírom, és nem jó.


A oszlop: azonosito

B: Név


Ennyire le lehet szűkíteni az egészet. És mellé rakni a másik táblázatból ugyan ezt. 1-es tábla régebbi, a 2-es a friss. Meg kellene nézni, hogy a régiben szerepelnek-e az új nevek (nem pedig fordítva). Névre kerestem.


Te milyen képletet javasolnál?

2019. jún. 27. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!