Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi okom lenne az önbizalomra?

Mi okom lenne az önbizalomra?

Figyelt kérdés

A csaladom folyton lejár emiatt, hogy én pszichiatriai eset vagyok, es hogy nem vagyok normális amiért nem becsülöm magam. De nekem tényleg nincs miért még csak egy kicsit sem nagyképűnek lenni. Másokat már eljegyeztek, sőt már feleségek, de én még mindig sehol nem tartok a barátommal.

Másoknak olyan munkahelyük van, ahol megbecsülik őket, és eleve az életükben is alig voltak csalódasok, nem úgy mint nekem.

Nekem még anno matekból is szóbeliznem kellett érettségin, és az osztálytarsaim is kiközösítettek, tehát bőven van okom rá, hogy cikinek érezzem a személyemet.

Sőt még az is előfordult hogy ha olyan helyre megyek, ahol ismernek, és köszönök, vissza se köszönnek valamikor.

Anyám is azt mondja semmi értelme élnem, meg mit akarok én már 29 évesen tovabb tanulni, úgy sem sikerülne, inkább pszichiatriara kellene feküdnöm, mert úgy is az lesz a sorsom.


2021. nov. 13. 11:23
 1/2 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
9%
De, higgyél nekik, mert igazuk van. Pszichiátriai eset vagy, örülj hogy (még) van barátod. Te mindenképp keress szakembert.
2021. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi okod lenne az önbizalmatlanságra? Az önbizalom nem arról szól, hogy jó vagy és büszke magadra. Hanem arról, hogy ismered magad feketén-fehéren és tudod, hogy mire vagy képes, mire nem, milyen vagy, milyen nem, ez van, ezt kell szeretni, ezzel kell boldogulni és ehhez mérten lehetőséget keresni. Ez az igazi önbizalom. Ez önismeretre és önelfogadásra épül. Nem sikerre feltétlenül. Arra is. De az is az önbizalom része, hogy felismered, miben nem vagy jó és min érdemes változtatni. Vagy esetleg miben jobbak mások és miben nem.
2021. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!