Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak még rajtam kívül ilyen...

Vannak még rajtam kívül ilyen emberek?

Figyelt kérdés
Valamivel különb volt mint a többiek(pl egy betegség) és már kiskora óta folyamatosan piszkálva volt.(Suli, stb) és ez kihat a felnőttkorára is? Mit tettetek hogy jobb legyen? Ismerkedés, munka, meg úgy minden téren. Szorongás leküzdése, önbizalom meg hasonlók.
2021. nov. 16. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
hány éves vagy? fiú vagy vagy lány?
2021. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Sport, rendszeres tanulas, es vegul egyetemen tudtam barátkozni
2021. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Kövér voltam (igen, ez is betegségnek számít). Általános iskolás koromtól középiskolás koromig baszogattak, de utána is szarul éreztem magamat miatta évekig, aztán eljött az a pillanat amikor már kb. hányingert kaptam magamtól a tükörben és utána 1 év alatt leadtam 35 kg-ot. Munkát nem volt nehéz találnom, ismerkedni előtte sem tudtam és most se tudok (elég zárkózott típus vagyok), viszont az önbizalmamon és általános közérzetemen azért sokat javított a fogyás.
2021. nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Aki beteg, az különb, mint a többiek?? Aztán mégis miért?
2021. nov. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ilyen voltam/vagyok. Több bajom is volt, túlsúly, furcsa érdeklődési kör, nem gyerekek között nőttem fel egyáltalán, így más dolgok foglalkoztattak... És az aspergerem, amit nemrég diagnosztizáltak.


A nagyján már dolgoztam szakemberrel, illetve a külsőm is elég ideális lett azóta, de az asperger nem múlik el soha. Együtt tudok vele élni, megtanultam olyan közegben boldogulni, amiben másoknak intuitívan megy, de mindig lesznek fura dolgaim, ami miatt néha szégyellem magam. Például van, amikor a humoromról nem érzem, hogy gáz vagy nem vicces. Vagy dolgok, amiket mániákusan kerülök (mint a tűző nap). Sok dolog nyugtalanít és nagyon furcsa témákban vagyok nagyon otthon, amikről ha sokat beszélek, szintén furcsán néznek rám... Közben meg vágyom arra, hogy valakinek odaöntsem. Apró dolgok, de mégis. Vannak barátaim, szeretnek mások, de ők is és én is tudjuk, hogy mindig kívülálló leszek egy kicsit.


Mikor megkaptam a diagnózist (25 évesen), előtört belőlem a sírás. Megkönnyebbültem, mert tudtam, mi az a "valami baj van velem" érzés, ami folyamatosan kísértett. És visszaemlékezve arra a sok fájdalmas helyzetre és arra, mikor elhagytak a múltbéli barátaim, minden magyarázatot nyert...

2021. nov. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aspergeres vagyok, középsuliban a 2. osztályomban fogadtak be, előtte mindig szekáltak. Kiskoromban magamtól tanultam meg olvasni, folyton a könyvtárban voltam. Minden szociális, társas interakciót meg kellett tanulnom, nem jött ösztönből. Évekig figyeltem másokat, mire milyen választ adnak, mi az elfogadott. A humort az eszemmel értem, mint pl. egy elvont, filozófiai tézist, már tudok rá megfelelően reagálni, de sokszor nem tartom viccesnek, ebből régen folyamatosan hátrány ért (amikor még nem értettem). Utálom a mai napig, ha puszit kell adni vagy meg kell ölelni másokat, csak 1-2 ember van, akitől ezt el akarom viselni. Ha egy dolog érdekel, órákig tudok róla beszélni, de általában nem lehet, mert másokat nem érdekel (általában ez egy terület kisebb részterülete). Felnőttként már vannak barátaim, párom is, de csak olyanok, akiket "furának" definiálnak, ők érdekelnek. Mindemellett szeretem a monoton munkákat, vannak dolgok, amiket mindig ugyanúgy csinálok (a tányérba mindig jobb oldalra teszem a húst pl). Régen szó szerint értelmeztem mindent, a humor is ezért volt nehéz. Sokszor nem látom bizonyos helyzetekben, ha valakinek mögöttes szándéka van (sokszor férfiaknál. Ritkán beszélgetek, és néha amikor sikerül egy jót beszélgetnem valakivel és utána közli, hogy ő többet akar barátság áll, az így 30 éves koromban is megdöbbent, mindig próbálom keresni az agyamban, hogy megint milyen részlet felett síklottam el, amit ő másnak értelmezett). Szorongani csak idegen helyen szoktam (idegen városban mindig eltévedek legalább egyszer), de önbizalmam van.
2021. nov. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!