Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik fotók...

Szerintetek melyik fotók minőségibbek, és szebbek? Az enteriőr (berendezett) ahol a család csak simán odaül a virágok meg a régi bútorok elé, vagy az egy színű (fekete, fehér stb) előtt készült jól beállított képek? Nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés

#fotózás #Családi fótó
2021. nov. 17. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Enteriőrben készült jól beállított képek. Attól, hogy van háttér, még lehet kreatív a fotós.
2021. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ebből a szempontból jobban tetszik a fekete-fehér, ha már műtermi. De egyébként jobban szeretem azokat, amik a szabadban készülnek és inkább amolyan pillanatképek (nem értek hozzá, bocsánat a fogamazásomért).


Ilyesmire gondolok, ami tetszik:

[link]


Ez túl művi például:

[link]


Ez is az, de valamiért fekete-fehéren még passzol is:

[link]


A beállított képeket a gyerekek nem szeretik. És sajnos ez a legtöbbjük arcára kiül...

2021. nov. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Értem én, hogy kellenek emlékek, amin jól nézünk ki. De én jobban szeretem a családi eseményeken készült, spontán fotókat.

Persze ehhez kell egy fotózáshoz picit értő rokon is, és egy jó gép.

2021. nov. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kései Sirató ***** válasza:
Mindkettő lehet jó is, béna is.
2021. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A beállított képek hajlamosak természetellenesnek, mesterkéltnek hatni, mert azok is. Ahogy minden igazolványkép, csoportkép és szelfi is az. Ahelyett, hogy egy hétköznapi élethelyzetben örökítenének meg, vagy legalább azt a látszatot keltenék, egyértelműen látszik rajtuk, hogy ezek a képek mesterségesen előállítottak, a pillanat csak a fotónak szól.


Ettől még van értelmük, létjogosultságuk és érdemes is (legalább néhány) évente összeszedni a családot 1-1 ilyen képre, hogy készüljenek jó minőségű képek is, nem csak hozzá nem értők mobilos képei.

Egyébként egy hozzáértő fotós, aki az emberekkel is jól bánik (hiszen ez a munkája) képes természetesebb hatású beállításokat találni és olyan hangulatot teremteni, hogy a fotóalanyok kevésbé legyenek feszélyezettek, emiatt is hétköznapibb hatású legyen a kép.


Hogy kinek milyen megoldás jön be jobban az egyén függő. A saját képeidet a saját ízlésed szerint készíttesd, ne mások ízlése szerint. De ha már egy fotóstúdióban vagytok, akkor lehet, hogy érdemes berendezett háttér előtt is, meg homogén háttérrel is elkészíttetni. Általában úgyis ott van a stúdió egyik és másik felében mindkettő - pláne így karácsonyi családi fotózások idején.


Egyébként nekem is jobban bejönnek az olyan természetesebb hatású képek, mint #2-es első linkjén a szabadban gyereket sétáltató családról, de az ilyen képek elég kevés helyen számítanak karácsonyi hangulatúnak - hógolyózósat is bizonytalan, hogy a mi éghajlatunkon sikerül-e csinálni karácsonyig.

2021. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!