Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember random talál 2...

Az ember random talál 2 kaparós sorsjegyet egy kávézóban, mit tegyen vele?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az illető ott dolgozik, és munka közben találja meg. Egyik sincs lekaparva, de mindkettő drágább fajta. Félreteszi, másnap pedig senki sem keresi a sorsjegyeket. Erkölcsileg vitatható-e, ha a megtaláló megtartja magának az esetleges pénznyereménnyel együtt? Esetleg ha a sorsjegyek tulajdonosa felbukkan, vádolhatja-e a megtalálót azzal, hogy ellopta?
2021. nov. 18. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Visszaadnám
Eltenném
Várnék pár napot, hátha
30 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Eltenném, lekaparnám.

Ki a fene tudná hogy te raktad el és esetleg nyertél is vele?

2021. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem tud vigyázni a dolgaira, az az ő baja, s a megtaláló szerencséje.


Emlékszek, 4.-ben épp mentem haza valami délutáni táboros foglalkozásról, s az úton találtam egy olyan kulcstartót amin a Shrek-ból Szamár volt. Pár hete ott lehetett, mert elég durván meg volt kopva, s senkinek se kellett. Csak nekem volt akkor oriási érték.


Ha a delikvens az erdőben hagyja el, akkor se találja meg sohasem, pedig senki se nyúlt hozzá az elhagyás után. Ha valaki megtalálja az elhagyott tárgyat s hasznos is neki, legalább van valaki aki nyert is.


erdőben hagyja el, s senki se találja meg: 1 ember veszít

megtalálja valaki: 1 ember veszít, 1 viszont nyer

2021. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én megtartanám ha senki nem keresi
2023. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!