Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Végh Dóri (YouTuber) Rómában...

Végh Dóri (YouTuber) Rómában végzi a mester diplomáját divat szakon. Ezt hogy lehet? Mennyibe kerülhet? A YouTube ilyen jól fizet? Hogy lehet oda kikerülni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 18. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Romániába nem nehéz, főleg ilyen büfé szakra.

A youtube meg igen, jól fizet. Ha nem így lenne akkor nem csinálnák.

2021. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez segítség lenne, ha leírnád, hogy melyik egyetemre jár. A Sapienza University of Rome (a legnagyobb a városban) 1000 euró/év. Konkrétan olcsóbb, mint sok magyar egyetem. Elég egyszerű külföldi egyetemre jelentkezni, amióta mindenhol bologna rendszer van.


[link]

2021. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Európában a legtöbb egyetemi képzés ingyenes, ha európai vagy. Max akkor kell fizetni, ha nem fejezed be vagy gyenge vagy...

Németországban, Svédországban stb is vannak ilyen lehetőségek. Románia ilyen szempontból nem képvisel nívót

2021. nov. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Románia?! Róma! Olaszország fővárosa.
2021. nov. 18. 23:25
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Direkt írtam így, gúnyból.
2021. nov. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
99%
Kb. ahogy a 7-es mondja, sok külföldi egyetem ingyenes, vagy olcsóbb, mint a magyar. Sokan járnak ausztriába is egyetemre.
2021. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

126E felíratkozó kb zsebpénzt hoz, az instája és a tiktokja se rendelkezik ennél több követővel, erre még rájönnek a szponzorált tartalmak, amire nem lehet alapozni, mert nem állandó bevétel.


Socialblade oldalon tudod csekkolni pontosan.


A lány viszonylag jómódú családból származik, elég megnézni az első videóit, szóval valószínűleg támogatják a szülei, illetve Róma nem olyan túlságosan drága város.


Ezt sima józan paraszti ésszel ki lehet következtetni úgy, hogy azt se tudom ki ez a youtuber, csak 2 percet rákerestem, kérdező használd az eszed.

2021. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan olyan, hogy az ember már itthon is leveri a víz, hogy milyen drága ez meg az, és akkor külföldön pláne egzotikusabb, túristásabb helyen atya ég mennyi lehet, megfizethetetlen, aztán kb. kiderül olcsóbb, mint itthon... a magyar valóság.
2021. nov. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8


és tényleg, engem hasonló "sokk" ért Tenerifén.

2021. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel magát az említett YouTubert, életét és anyagi helyzetét nem ismerjük, csak általánosságokról tudunk beszélni, illetve találgatni.


Nagyon sokan tanulnak külföldön különféle ösztöndíjakkal is (Erasmus pl). Államközi egyezmények is rendszeresen biztosítanak ilyen lehetőségeket. Sok magyar egyetem is köt mindenféle tanulmányi megállapodásokat külföldi partnerekkel hasonlókról.


Persze akár direktben is jelentkezhet valaki külföldi egyetemekre. Kis kreatív keresgéléssel akár ingyenes lehetőségeket is találhat az ember, ha meg még fizetni is tud/hajlandó érte valaki, akkor szinte bármire van lehetőség.


Akár munkahelye is lehet olyan valakinek (akár itthon, távmunkában, vagy ot helyben is), hogy a fizetéséből tudja finanszírozni a tanulmányait, de akár tanulmányi szerződése is lehet a munkahelyével, akik részben, vagy akár egészben fedezik a tanulmányi költségeit, cserébe általában x évig nem hagyhatja ott a céget.

Nekem több ismerősöm is van, aki külföldön eleinte takarított, pincérkedett, telefon központozott, kórházban nővérkedett és abból fizetett kinti egyetemet. Aztán egyre jobb állásokat talált és egyre könnyebben tudta finanszírozni.

Olyat is ismerek, akinek itthon, meg olyat is, akinek külföldön finanszírozta munkahely a tanulmányait.


Hogy YouTube-al mennyit keres valaki, az megint nem egyértelmű dolog. Maga a YouTube nem fizet olyan sokat a magyar nézőknek megjelenített reklámok után, mint a gazdagabb/nagyobb országokban. Kevesebb nézővel szponzorációkat sem olyan nagy összegben lehet szerezni. De azért 100e követő felett már elég sok féle szponzorációs lehetősége lehet valakinek, ha jól tudja menedzselni magát.


Jelen pillanatban a top 144-221 magyar YouTuber van 100-150 ezer feliratkozó között és 30-40 ezres csatornákat is sokan számon tartanak (minimum az a 30-40 ezer ember, aki követi őket ugye - bár a feliratkozó szám megtévesztő lehet, mert sokan feliratkoznak, de nem követik aktívan a csatornákat, mások meg követik, de nem iratkoznak fel)...

2021. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!