Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem adtam borravalót több...

Nem adtam borravalót több kanyar után és csúnyán nézett rám vagy csak rossz kedve volt?

Figyelt kérdés

4x jött ki ugyanaz a futár.

Én ugyan nem adok borravalót, ez a munkája.

A negyedik alkalommal ki se szállt az autóból és olyan semmilyen nem volt a hangulata. Amikor előszőr jött akkor vidám, kommunikatív volt.


2021. nov. 19. 11:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Lehet amiatt. Nálam fordítva volt. Először kifejezetten bunkó volt. Viszont én mindig adok jattot. Kb.3-4.alkalommal már kedves volt,még segített is.
2021. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%
Biztos az volt a baja.. Manapság már elvárják hogy adj borravalót, de én is hülyeségnek tartom. Ez a munkája, amiért fizetést kap. Akkor én miért adjak neki plusz pénzt? Ilyen alapon bárki kérhetne borravalót, mégis érdekes hogy csak a futárok meg a pincérek vannak erre rágörcsölve. Jogtalanul.
2021. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
24%
Azért illik, bele van kalkulálva a bérükbe. Én messze lakom a kedvenc éttermeimtől, de mindig adok akkora borravalót, hogy örömmel elgurulnak ide a kocsival (ennek az összegét általában kuponnal visszakompenzálom, de az a platformnak mínusz, nem a futárnak).
2021. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
39%
Én mindig szoktam, mindenkinek adni. Egyszer nem adtam egy fodrásznak, de az meg is érdemelte.
2021. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
98%

Én sem szoktam adni. Ne legyen ez belekalkulalva a bérükbe. A fizetésük legyen a munkáltatójuk gondja. Az is elég nevetséges például éttermekben, hogy elmondják a pincérek, hogy a kártyás jattból ők nem látnak semmit. Tehát a 12% szerviz díjon felül légyszi-légyszi vágjál még hozzá egy kis kp-t is.

Pofátlanság ami megy ezzel a jattolással, olyan mint a paraszolvencia, csak kisebb összeggel. Sokan elvárnák, aztán ha nem adsz, akkor meg csúnyán néz rád. (Mondjuk rám nézhet csúnyán, nem hoz lázba.) Ezzel az erővel bárki kéne, hogy jattot kapjon csak azért mert hajlandó volt elvégezni a munkáját, amiért fizetést kap. Ha nem tetszik a fizu összege, akkor a főnökéhez menjen pofavágásra. Nem véletlenül van kiszállítási díj sem. A fodrászok meg a kozmetikusok 8-10ezer Ft-os óradíját sem szeretném én megfejelni még egy 500assal.

2021. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Én (nem emiatt) legszívesebben mindig átvételi pontra kérem.

Ott se adnak neki, hiába van belekalkulálva a bérükbe. :-)))

2021. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Ja. Ez is olyan lassan mint a hálapénz. Ha nem adsz, rád se néznének, s próbálják a legminimálisabbat nyújtani.
2021. nov. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
14%
Legközelebb valami extra feltét is fog a kajádba kerülni, ha így folytatod. Én szóltam...
2021. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%
Látod, ezzel a fajtával van a gond. A főnök felé nem meri jártatni a pofáját, csak azzal mer szemétkedni aki amúgy vásárol valamit, és pénzért igénybe vesz egy szolgáltatást. Gratula a mentalitásodhoz.
2021. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
10%
8as boldog tudatlanok , ti ennyit rendeltek hogy alkalmanként nem fér bele 100-200ft
2021. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!