Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen szemetek az...

Miért ilyen szemetek az autósok, én is néha megyek autóval de soha nem előzök kanyar előtt és nem dudálgatok rá másokra. Semmi tolerancia nincs az autósokban?

Figyelt kérdés

Vettem nemrég egy motort és azzal járok melózni.


Az autósok általában le akarnak túrni az útról, kanyarban is megelőznek, ha 50-nel vagy 60-al megyek a városban akkor is megelőznek.


Dudálnak rám csak azért meg megelőztem őket, lassan ment és kielőztem, erre mire lefordulok akkor dudál rám mint az őrült( indexeltem hogy le akarok fordulni és időben is elkezdetem lassítani). Körforgalomban is rámdudált egy öregasszony pedig én előbb bementem mint ő. Lakot területen kívül kanyar előtt előznek ki és nem számít hogy lehet jön szembe valami.


Múltkor leszállok a motorról a zsákutca végén,le akarom támasztani a motort az ott parkoló autó mellé és egy nő rámszól hogy ne oda támasszam. Mondom akkor hova? Ere ő, hogy akárhova, van máshol is hely. Nem akartam ellenkezni nehogy fellökje a motort vagy megkarcolja kib@szásból.


Közterület volt és nem kapubejáróba álltam.



Miért ilyen szemetek az autósok, én is néha megyek autóval de soha nem előzök kanyar előtt és nem dudálgatok rá másokra. Semmi tolerancia nincs az autósokban?



#motor #autós #Mocskosok
2021. márc. 14. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Gennyláda autósok sz💩rd le.
2021. márc. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

En mondjuk pont azt tapasztalom hogy a motorosnak lakott teruleten (ahol raadasul gyerekek is vannak, de mivel hosszú egyenes ut van) az 50 inkabb a 80-90hez kozelit. Mondjuk persze, mindket csoportban vannak ilyen emberek, de en motorost sokkal többet latok elhuzni mellettem 120al,dübörögve, mint kocsit.

Ugy btw a motoros is egynyomon haladonak szamit nem? Akkor persze hogy kieloznek.

Szerelj fel kamerat szerintem ha ennyi negativ inger er, es ugy azert biztosabb.

2021. márc. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

Minden embercsoport tele van idiótákkal.

Arra az általánosításra hogy "miért ilyenek az autósok" csak általános választ lehet adni.

De gondolom nem a konkrét ok érdekelt, csak ki akartad magadból dühöngeni, és akartál egy-két megerősítő választ kapni hogy valóban bunkók.

Nem, nem azok. Egy bizonyos rétegük az. Mint a motorosoknak, bicikliseknek, gyalogosoknak, fradi szurkolóknak, újpest szurkolóknak, férfiaknak, nőknek, ...

Nem mellesleg én minden ilyen esetnél elgondolkozom; csak egy frusztrált idióta volt akiben nincs közlekedési kultúra, vagy én bibáztam?

Alapvetően motorral nem állunk meg autóknak fenntartott parkolóhelyen. Nem tiltja a kresz, ez egy íratlan szabály. Mivel te állhatsz járdán, állj oda.

A kanyarodás előtti időben történő jelzést és lassítást is sokan úgy kivitelezik, hogy 20 méterrel a kereszteződés előtt már harminccal döcögnek, és szép, lassan, kényelmesen végzik a dolgukat. Hatalmas bunkóság más életéből tutyi-mutyi vezetéssel indokolatlanul időt elvenni.

Körforgalomban az "előbb mentem be mint ő" nem mentség. A bal kezed felöl érkezőnek elsőbbséget kell adnod, lassításra sem kötelezheted. Ez nem amerikai mellékutca, itt mindig megvan a rend, hogy ki megy előbb. Nem az, aki előbb odaér..

Szóval arra akartam kitérni, hogy lehet hogy ők voltak bunkók, rengeteg a paraszt köztük. De fejlődni az élet minden területén csak önkritikával lehet, és minden ilyen eset után gondolkozz el, hogy te hibáztál-e.

Egy autós-motoros.

2021. márc. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

úgy en bloc a közlekedési morál a béke segge alatt van. de nem igazán értem, miért csodálkozik ezen a mindenki.

az átlag magyarnak egy sima sorban állás sem megy normálisan, vagy vásárlás.

biciklis vagyok, és múltkor belém jött rolleres.


reggel töksötétben (kivilágítva, mellényben) mentem be a szomszéd városba, erre kb. 3 méterre tőlem középen vmi előtűnt a sötétből, rászóltam, és közben próbáltam lehúzódni, de a vállunk összeért, a srác leugrott a rollerről, és utánam szólt, hogy „bocsánat”, mentem tovább.

azt, h hányszor nem adják meg az elsőbbséget autósok, hagyjuk is. sokszor az az érzésem, h sokan (főleg nők) nincsenek is tisztában azzal, hogy kinek van elsőbbsége, vagy h a biciklisnek is meg kell adniuk.

a biciklisek többsége is furán közlekedik. tavaly vizsgáztam KRESZből, de hiába tudom, h elsőbbségem van, kereszteződésben mindig elengedem inkább a bicikliseket, mert általában vagy nem tudják, h elsőbbségem van, vagy nem érdekli őket.

2021. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!