Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az erkölcsi csőd szélére...

Az erkölcsi csőd szélére jutottam, és nincs erőm kimászni belőle, pedig egy éve még elítéltem volna azt, amiket most teszek. Hogyan mászhatnék ki ebből?

Figyelt kérdés

Megcsalom a páromat, az életem hazugságokra kezdett épülni, még önmagamnak is hazudok sokszor, és már nem tudom, mikor gondolom tényleg úgy, vagy csak hitegetem magam. Képtelen vagyok átlátni és uralni az életemet. Kibújok a munkahelyi tennivalóim alól. A szeretteimnek hazudok. Képtelen vagyok mit kezdeni a felém irányuló odaadással. Tudatosan igen, de érzés szintjén nehezen tudok hálás lenni az életemért. Lusta vagyok mindenhez, és nem tudom rávenni magam, hogy jelentősebb változásokat tegyek az életemben a jobb irányba. Megvetem önmagam azért, amit csinálok, és ezzel még mélyebbre ásom magam. Kicsúszik az egész életem a kezeim közül, de nem tudom, hogyan kezdhetném újra építeni önmagam.

Mit csináljak??



2016. nov. 8. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb kérdés:

Miért csalod meg a párod?

Már nem szereted valamiért, vagy csak a "változatosság gyönyörködtet"

Lehet, ha ezt a dolgot tisztába tennéd, a többi is - ami ennek a folyománya - rendbe jönne.

2016. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rakd rendbe a párkapcsolatodat. Lépj ki belőle, fejezd be tisztességgel és folytasd a másikkal.

A többi jön magától ,szépen sorban.

2016. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vele kapcsolatban jelen van bennem egy kettős érzés:

- Az az érzés néha, hogy valamiért nehezen találnánk hosszú távon, vagy inkább, hogy néha egyszerűen frusztráltnak érzem magam ebben az egészben. Amolyan "kitörési" vágyam fogalmazódik meg, de nem tudom mégsem konkrétan leírni ezt. Forró a vérem, és egyszerre lemerítenek, és feltöltenek az ilyen "nem elfogadott" tettek és események.

- Az az érzés, hogy Ő a legjobb, akivel lehetek hosszú távon (hisz sok év alatt ez így tűnik tapasztalatból és a környezetem visszajelzéseiből is). Már bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk kiállni, kitartani egymás mellett, és túllépni a nehéz időkben is.

2016. nov. 8. 11:46
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Viszket, szivi?
2016. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vonulj ki a társadalomból.
2016. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Erre én is vágynék most picit. :D Csak a munkámat nem végzi el helyettem senki, az a gond, vagy ha igen, a kenyérre valót is felveszi helyettem. :)
2016. nov. 9. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!