Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért állnak sorba az emberek...

Miért állnak sorba az emberek az oltópontokon, hogy beoltassák magukat?

Figyelt kérdés
Nem az oltás ellen vagyok (mi mind be vagyunk oltva a családból), csak azt nem értem, hogy miért állnak sorba kint az utcán, órákat várakozva amikor regisztrációval kiválaszthatod az oltóanyagot, az oltás helyét és idejét. Bemégy a választott intézménybe (többől lehet választani, mint a regisztráció nélküli oltásnál) a neked megfelelő időpontban és várakozás nélkül beoltanak az általad választott vakcinával.
2021. nov. 24. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Ezt én sem értem. Inkább várnak órákat egy random kijelölt héten, mint hogy egy (2) nekik megfelelő időpontban 15 perc alatt letudnák?

(Oltva vagyok, de ahova csak lehet, megbeszélt időpontra megyek.)

2021. nov. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Mert unatkoznak. Nem tudnak jómódjukban mihez kezdeni magukkal, ezért inkább sorbanállnak ott. A Spárban nem tudnak sorbanállni, mert nincs pénzük 😀
2021. nov. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Leginkább idősek állnak sorban szerintem, akik nem tudtak technikai okok miatt regisztrálni. Sok kapcsolatom van vidéki falvakkal a munkám miatt. A háziorvos nem olt, csak ígérget, az idősek meg nem tudnak foglalni maguknak sok esetben. A média riogat, félnek és kihasználják ezt a hetet
2021. nov. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

regisztrációval kiválaszthatod az oltóanyagot


Francokat.

2021. nov. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Én azért megyek most oltatni, mert regisztrációval nálunk max délután 2ig adnak időpontot, míg most nyitva vannak munka után is. Emiatt nem vennék ki egy nap szabit...
2021. nov. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Nekem regisztrációnál nem volt vakcina választási lehetőség. Lehet hogy az csak "normál" időben van.
2021. nov. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pont a vidéki falvakban lakó idősek azok akik nehezebben jutnak el az oltópontokra.

Mi 800 fős faluban lakunk, a szomszédos falvak ezer fő, kétszázegynehány fő, 300 fő.

Oltott a háziorvos is.

Pár faluval messzebb volt kint oltóbusz.

Az egyik szomszédos faluban a polgármesteriben regisztrálták azt aki nem tudott maga regisztrálni.

Mindegyik faluban van házigondozó szolgálat aki kijár az idősekhez (megfelelő feltételek esetén), ő szintén regisztrálja a gondozottjait.

Van akit a gyereke, unokája regisztrál.

Sok faluban meg még működik a "segítek a szomszédnak, falubelinek" régi módi. Én (50 fölött vagyok) édesanyám regisztrációján kívül 2 másik embernek is foglaltam időpontot (pedig nem vagyunk rokoni/baráti kapcsolatban), csak falubeliként nem vagyunk rosszban.

2 faluval arrébb meg nemcsak időpontot foglaltak, hanem el is vitte a falubusz az embereket az oltásra.

2021. nov. 24. 08:04
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Szüleimnek most járt le a négy hónap. Időpont három hét múlva lenne, így mehettek azonnal.
2021. nov. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Hol lehet egyébként az oltóanyagot kiválasztani? Én időpont foglalásnál nem látom eeszt-n.
2021. nov. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Mert honnan tudjam mikor érek rá és földrajzilag hol fogok tartózkodni abban az időpontban? Azt tudom, hogy ma hol vagyok és talán sejtem, hogy holnap mi lesz.
2021. nov. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!