Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Unokabátyám felesége nem akar...

Unokabátyám felesége nem akar dolgozni, a rokonom meg szét melózza magát, hogy megéljenek. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy még egy éve meghaltak unokabátyám feleségének a szülei covidban. A nő akkor összeomlott, felmondott a munkahelyén. De azóta sem helyezkedett el, unokabátyám mindig mentegeti, hogy de hát még nincs abban az állapotban és nem szeretné nyaggatni ezzel. A feleség otthon henyél egész nap, posztolgat aktívan facebookra. Rokonom meg másodállást vállalt, hogy kijöjjenek anyagilag. Most vasárnap lesz összrokonsági összejövetel és ott mindenki előtt meg akarom a kérdezni ettől a nőtől, hogy miért nem akar dolgozni? Jó ötlet ez? Vagy hagyjam a fenébe? Csak van mikor unokabátyám tőlünk kér kölcsőn, mert hó elejére nem jönnek ki. És ez őt 35 évesen nagyon nyomasztja, de ki nem mondja.

2021. nov. 29. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért pofázol bele más dolgába amúgy? Ráadásul önállóan még az sem megy, segítséget kell hozzá kérni?
2021. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Hat egy ilyen kerdes utàn kivàgnàlak mint a macskàt...
2021. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Foglalkozz a magad életével! Ez rájuk tartozik egyedül. Kölcsönadott nem kell nekik. Majd megoldják vagy szakítanak.
2021. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Rájuk tartozik. Egy volt tanárnőmnek közúti balesetben évekkel ezelőtt meghalt a fia, úgy összeomlott, hogy legalább egy évig nem tudott tanítani, és utána is nehezen állt talpra. Ha esetleg a kedves rokon depressziós lett, amit nem tud jól kezelni, és pszichológushoz jár (vagy kellene), ahhoz sincs semmi közöd. A férjének kell ebben segítenie és támogatni, ha szakemberre van szükség.
2021. nov. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés esetben van beleszólásod mások életébe (max ha veszélyben vannak, vagy ha neked akarnak ártani)

Az unokabátyád pontosan tisztában van a helyzettel már így is, a döntés pedig az övé.

2021. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Mindig is utáltam azokat akik kérés nélkül olyan dolgokba avatkoznak amihez semmi közük.


Ez csak az adott két emberre tartozik.

2021. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Ott a rokonság előtt semmiképpen

Amikor jön hozzád kölcsön kérni, akkor ne adj, ill. akkor mondd meg neki, mit gondolsz erről.

Ha még gyerek vagy és a szüleidtől kér kölcsön, akkor kérdezd meg, ők hogyan látják ezt, mondd el nekik a véleményedet a dologról. Lehet, hogy ők többet tudnak a háttérről, azért adnak. De ha ők adni akarnak, akkor ne szólj bele, mert azt a pénzt ők keresik meg, nem te.


A több válaszolóval ellentétben viszont hülyeségnek tartom, hogy semmi közöd hozzá, mi van a nővel. Ha pl. depressziós, és valamiben tudtok segíteni, akkor azért van közötök hozzá, hogy segítsetek. Pont a legszemetebb dolog a másikat betegségében magára hagyni és közölni, hogy "semmi közöm hozzá". Mikor viszonylag nem is távoli rokonról van szó.

2021. nov. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén szoktam nézni a "Segítség, bajban vagyok!" műsort, ahol végigkövetnek életeseményeket, problémákat, és kiegészítik plusz információval, ki mit mulasztott el, hogyan kellett volna másképp cselekednie, mihez van joga... stb. Nagyon érdekes, hasznos, ritka színfolt egy kereskedelmi csatornán.

Tegnap az egyik részben a szülés utáni depresszió volt a téma, és megjelenítették a történetben azt is, hogy kívülállók milyen könnyen ítélkeznek a részletek ismerete nélkül, és hogy ezzel milyen sokat lehet ártani. Most a kérdésedben pont nem a szülés utáni depresszió a téma, de a gyászmunka sem jobb adott esetben. Nem látsz bele az életükbe, ha nem csak ítélkezni akarsz, akkor szerezz bővebb információkat tőlük anélkül, hogy rosszindulatú megjegyzéseket tennél az életmódjukra. Kötekedőkre van a legkevésbé szükség, ha valakinek problémái vannak, főleg, ha az egyén úgy érzi, nincs kihez fordulni, mert senki nem érti meg, pótcselekvéseket fog felvenni, amik elrejtik a baját, de valójában belül őrlődik.

2021. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs beleszólásod, ez a kettőjük döntése az unokabátyáddal. Ő tartja el, nem te, és nyilván így a legjobb nekik most.

(A kölcsönkéregetés más tészta, nem tudom, hogy kezelném hasonló esetben.)

2021. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7. Én elvesztettem a munkám a covid miatt, rá nemsokkal a szüleimet is... 1 évig jártam pszichológushoz, mire sikerült talpra állnom. A legkevésbé sem vágytam arra, hogy mindenféle rokon meg barát a nyakamra járjon és bírálgasson vagy sajnáljon. Nem, a depressziósnak erre nincs szüksége. Egy jó pszichológusra van szükség és a társ megértésére.
2022. júl. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!